Závěs či žaluzie? Otázka soukromí i čistoty.

Ani jedna z možností nemusí být ta správná. V případě závěsů získáme romantický pohled z okna, který přestává být působivý, když si uvědomíme, že vidíme nejen ven, ale i dovnitř. Pak nastává otázka, zda není vhodnější zvolit žaluzie. Ty však vzbuzují nepříliš hezké vzpomínky na vysavač, navlhčený ubrousek a titěrnou práci při nekonečném odstraňování prachu z nich. Mimo to nevypadají ani esteticky dobře.

Závěs či žaluzie? Otázka soukromí i čistoty.

V dnešní době však máme větší výběr. Nemusíme volit jen mezi romantickými, ale soukromí nás zbavujícími závěsy, či bezpečnými žaluziemi. Navíc tento výběr již neřeší pouze ženy, ale také muži, kteří žijí tzv. single. Prioritou je proto estetická hodnota, kvalita a především snadná udržovatelnost povrchu.


Všemi těmito vlastnostmi se může chlubit tzv. římská roleta. Je to klasika oblečená do nového kabátu. Dekorativní, stylová a díky svému materiálu snadno pratelná. Při stažení slouží jako výborné stínidlo a chrání vaše soukromí, při vytažení dotváří působivý pohled z okna. Další možností jsou bambusové rolety vyrobené z čistě přírodních materiálů a nabízené v široké barevné škále. Jsou vhodné především pro ty, kteří mají rádi kousek přírody u sebe doma a nechávají se obklopovat přírodními materiály. Trochu tradičnější, ale přesto velice stylová je plisovaná žaluzie, která chrání proti dychtivým pohledům zvenčí a díky své designové vlastnosti dotváří estetický dojem z prostoru. Je možné vybírat z jedinečné kolekce textilů a množství tvarů.© 2023, Všechna práva vyhrazena, MM Žaluzie interiér Vytvořilo FEO