Stiňte si pomocí moderních římských rolet!

Hitem mezi žaluziemi a roletami jsou v současné době bezesporu římské rolety. Oblíbené jsou především díky svému modernímu designu a výběru z nekonečného množství vzorů a barev.

Stiňte si pomocí moderních římských rolet!

 

Všechny římské rolety jsou k ovládacímu mechanismu uchycené pomocí suchého zipu, což navíc umožňuje jejich jednoduché odepnutí a následnou údržbu. Římské rolety se hodí do všech typů pokojů - nejvíce vyniknou v obývacích pokojích či vytvoří příjemnou intimní atmosféru v ložnicích.

Rozdíl mezi římskými roletami a tradičními roletami je například v tom, že římské rolety se po vytažení šikovně skládají do záhybů a působí elegantně, i když jsou vytažené. Na trhu se v současné době vyskytuje spousta jejich druhů, které jsou odlišné především typem ovládání. Pojďme si tedy ve zkratce představit alespoň ty nejčastěji využívané.

Častěji se pro rolování římských rolet využívá ovládání šňůrkou či řetízkem, který bývá umístěný na pravé či levé straně. Výhodou řetízků je, že se pohyb rolety dá zastavit v kterémkoliv místě – tudíž není problém nechat roletu vytaženou jen do půli.

Oblíbeným typem ovládání se však stává ovládání pomocí bateriového pohonu, kdy je do profilu římské rolety uschován jak poháněcí motorek, tak i samotné baterie. Rolování římských rolet funguje na dálkové ovládání a je možné nechat si synchronizovat všechny rolety a ovládat je naráz stisknutím jednoho tlačítka.

Podobným typem je ovládání římských rolet pomocí motorku. Rolování opět funguje na dálkové ovládání a jeho jedinou nevýhodou je nutnost elektrické přípojky.

Kromě nápaditého stínění mohou římské rolety plnit i užitečnou funkci. U těch, které jsou montované s ovládáním pomocí motoru, lze nastavit stahování rolet v určitý čas – tudíž v případě vaší delší nepřítomnosti mohou pohyblivé rolety budit dojem, že se v domě stále něco děje.

© 2023, Všechna práva vyhrazena, MM Žaluzie interiér Vytvořilo FEO