Stínění jako bytový doplněk

Při výběru jakéhokoliv typu stínění je potřeba brát v úvahu nejen jeho funkčnost, ale také to, jak se hodí a jak zapadá do interiéru vašeho domu či bytu. Stínění se pak může stát prvkem, který váš interiér buď pozvedne a podtrhne jeho charakter, nebo ho naopak „potopí“. Ať tak či onak, stínění je sice nenápadným, ale významným designovým prvkem každé domácnosti.

Stínění jako bytový doplněk

Stejně jako všechno, tak i stínící techniky podléhají módním hitům. V dnešní době jsou velmi oblíbené stínění z ekologických materiálů, jako jsou nejrůznější látky, dřevo, nebo bambus. Příkladem takového stínění jsou tzv. japonské stěny a plissé žaluzie z látek, dřevěné či bambusové žaluzie. O všech těchto typech stínění jsme vám již dříve přinesli článek konkrétně zaměřený na popis, výhody a nevýhody daného typu. Módními stálicemi v oblasti stínění je už dlouhá léta plast, který je odolný, snadno se udržuje a zároveň je levný a tak trochu obyčejný.

Díky nepřebernému množství barev a vzorů téměř u všech typů stínění je opravdu možné přizpůsobit jeho výběr ostatním prvkům v interiéru jako je například barva pohovky, nebo stěn. Ovšem nezapomeňte si dobře promýšlet jednotlivé barevné kombinace tak, abyste to s barvami nepřehnali. Nejlepší je přinést si s sebou do naší vzorkovny také část materiálu, se kterým chcete stínění sladit a poté se rozhodnout.

Designéři často využívají tradičních věcí v netradičním podání. A neobvykle se dají využít i některé typy stínění. Dá se jimi rozdělit prostor interiéru na dvě oddělené části. Toto využití je především praktické, ale vytváří také dojem originality a moderního bydlení.

Okna společně se žaluziemi, nebo roletami nejsou obvykle tím prvním, čeho si při návštěvě cizího domova všímáme, ale jsou něčím, co činí domov zajímavějším a rozzářenějším. A tak byste si při jejich výběru měli dát přinejmenším stejnou práci jako při výběru sedačky.

© 2024, Všechna práva vyhrazena, MM Žaluzie interiér Vytvořilo FEO