Zasklení balkónů a lodžií pro bezpečnější domov

Jestliže nebydlíte ve spodních patrech panelového domu, tak jste o zasklení vašeho balkónu nejspíš ještě neuvažovali. Ale ty, kteří v těchto patrech bydlí, zajisté napadla myšlenka o tom, že by svůj balkón potažmo celý byt měli nějak zabezpečit.

Zasklení balkónů a lodžií pro bezpečnější domov

Jednou z možností jsou kovové mříže. Ty jsou velice účinné proti nevítaným návštěvníkům (či útěkům z domova), ale výhled skrz ně je tak trochu jako ve vězení. Mnohem výhodnější je v tomto i v dalších ohledech zasklení balkónu či lodžie. Všechny typy zasklení se dají uzamknout a skla jsou tvrzená, takže je velmi těžké je rozbít- zlodějů se tak už nemusíte bát. Zasklený balkón či lodžie vám také pomůže uspořit nemalé peníze za vytápění. U balkonů/lodžií, které jsou na slunných stranách, snížíte spotřebu energie na vytápění o cca 37%, na těch neosluněných o cca 21%. Zasklení však poskytuje i hlukovou ochranu před okolím, což ocení zejména ti, co bydlí u rušné silnice či ulice. Skrz sklo pak neprojde ani prach z těchto cest. Sušit prádlo na balkóně můžete v zimě, v dešti, protože zasklení ochrání před nepřízní počasí i vaše prádlo.

Na výběr máte tři druhy zasklívacích systémů- bezrámový, hliníkový a univerzální. Liší se především způsobem skládání skel a uchycením celého systému. Všechny se však snadno ovládají a poskytují všechny výše zmíněné výhody. Využít je navíc nemusíte jen v bytech na zasklení balkónu či lodžie, ale také v rodinných domech pro zasklení zimní zahrady, nebo vchodu do domu.

Zasklení balkónu či lodžie sice něco stojí, ale tato investice se vám určitě vrátí. A to nejen v nižších účtech za vytápění. Klid a čistotu si budete užívat plnými doušky a na zasklení časem nedáte dopustit.

© 2023, Všechna práva vyhrazena, MM Žaluzie interiér Vytvořilo FEO