Žaluzie od shora až dolů? Už to neplatí...

O plissovaných žaluziích toho bylo napsáno už mnoho, a tak se čím dál tím víc využívají i v běžných českých domácnostech. Jsou vyrobené z jednoho kusu tkaniny, který se skládá jako dětský vějíř, poskytují tak perfektní zastínění celého interiéru.

Žaluzie od shora až dolů? Už to neplatí...

Zvolený typ textilie pak rozhoduje o tom, jakou intenzitou vám bude přes žaluzii pronikat světlo (látky jsou totiž buď transparentní, polo-transparentní, nebo úplně neprůhledné) a kolik toho bude skrz žaluzie vidět. Plissované žaluzie se hodí nejen do běžných obdélníkových oken, ale zastíní snad každý tvar okna včetně lichoběžníkových, trojúhelníkových, nebo půlkruhových či kruhových.

O tom všem se můžete dočíst na spoustě webových stránkách, ale jen málokde se píše, že některé plissované žaluzie mají také jednu zvláštní vlastnost. Jsou velmi variabilní, a tak je možné je mít roztažené pouze uprostřed okna a spodek a vršek nechat bez stínění. Nebo žaluzie roztáhnout pouze od spodu. S takovou plissovanou žaluzií zastíníte jen a pouze to místo, kterým proniká ostré sluneční světlo, a přes zbytek okna necháte svítit jemné světlo, které vám nebude pálit do očí.

Ale plissované žaluzie si nemusíte pořizovat jen do obývacích pokojů a ložnic. Jejich barevná škála umožní zasadit tyto žaluzie do kteréhokoliv interiéru. Své uplatnění tak najdou i v zimních zahradách, kancelářích či jiných nebytových prostorách. Fantazii a možnostem využití se tak meze nekladou. Celkově tímto typem stínění dosáhnete nejen přesného a efektivního zastínění, ale také úžasného a netradičního vzhledu, nad kterým bude žasnout nejeden kolemjdoucí.

© 2023, Všechna práva vyhrazena, MM Žaluzie interiér Vytvořilo FEO