Žaluzie nebo rolety? Pro nerozhodné jsou tu duo rolety

Pokud právě řešíte dilema, jestli pořídit rolety či žaluzie, existuje velmi elegantní a netradiční řešení vašeho problému. Jedná se o duo rolety. Že jste o nich ještě neslyšeli? To není divu, protože se jedná o relativně nový, zároveň však designově přínosný typ stínění, který si postupně buduje pevnou pozici na českém trhu. 

Žaluzie nebo rolety? Pro nerozhodné jsou tu duo rolety

Co jsou vlastně duo rolety? Odpověď „tak trochu rolety, a tak trochu žaluzie“ je samozřejmě nedostačující, proto se nyní budeme věnovat vysvětlení celého systému. Jedná se o vnitřní typ rolet a jejich velkou předností je, že je možné s lamelami otáčet, což je společná vlastnost se žaluziemi. Je tedy možné regulovat přístupnost světla, což byl výrazný nedostatek většiny rolet.

Duo rolety jsou jedním celistvým kusem látky a přístupnost světla, tedy otočení lamel se ovládá pomocí řetízku po straně. Spojení celistvý kus látky vás možná mate. Jak je to s propustností světla, říkáte si. Nicméně transparentní a stínící pásy se střídají a prostupnost světla tedy při vhodném nastavení umožňují téměř v plné míře.

Co se jednotlivých druhů duo rolet týká, rozlišujeme dva základní typy – v kazetě a bez kazety. Tyto názvy jsou někdy zaměňovány s lidovějším kastlíkem a bez kastlíku. Zásadní rozdíl je v tom, že kazetové duo rolety jsou montovány nad okenní rám do stropu případně do zdi a jsou tedy samostatnou jednotkou. Pomocí řetízku můžete roletu navinout do příslušné kazety. Rolety bez kazety jsou přidělané přímo k okennímu rámu a rolují se tedy strukturovaně na sebe.

Další rozdělení duo rolet pozorujeme již podle jednotlivého designu či značky a mezi nejznámější patři rolety Omnika, Twinroll a Rolux.

Pokud jste tedy měly v plánu pořizovat rolety, ale překážkou k nim byla nemožnost nastavit prostupnost světla, váš problém je snadno vyřešen. Navíc můžete být ti, kteří budou udávat trendy. Duo rolety totiž postupně získávají na popularitě vhodnou kombinací žaluzií a rolet, jednoduchým ovládáním a netradičním designem.

© 2024, Všechna práva vyhrazena, MM Žaluzie interiér Vytvořilo FEO