Žaluzie do každého počasí

Nedávno jsme vám zde přinesli článek o exteriérových roletách, ale na vnější stranu oken se dají pořídit také žaluzie. Pokud chcete vědět, jaké jsou mezi nimi rozdíly, výhody či nevýhody žaluzií, tak čtěte dále.

Žaluzie do každého počasí

Venkovní, exteriérové, někde také nazývané jako předokenní žaluzie jsou vysoce moderním a zároveň efektivním způsobem stínění. Zachycují sluneční světlo ještě předtím, než pronikne do interiéru, čímž zabrání přehřátí místnosti. Oproti venkovním roletám však poskytují jemnější regulaci světla.

 

Žaluzie se vyrábí ze dvou druhů lamel. Jedny jsou ve tvaru písmene C (žaluzie Cetta), druhé jsou ve tvaru písmene Z (Zetta). Žaluzie Zetta vytvářejí díky speciálnímu tvaru lamely celistvou plochu, která zajišťuje perfektní zastínění. V interiéru tak budete mít jen tolik světla, kolik sami chcete. Hliníkové lišty, které mají obě varianty, zajišťují zabezpečení žaluzie proti vnějším vlivům, zároveň tím brání dům proti vloupání, protože skrze žaluzie je velmi obtížné se dostat.

 

Rozdíl mezi venkovními žaluziemi a roletami je v prvé řadě v tom, že u rolet jsou jednotlivé lamely napevno spojeny, a není tak mezi nimi žádný prostor. Žaluzie prostor mezi lamelami mají, a tím umožňují lepší regulaci světla. Roleta vám však díky tomu poskytne dokonalé zatemnění interiéru.

 

Jinak se ale exteriérové žaluzie a rolety od sebe příliš neliší. Obě varianty jsou perfektním způsobem, jak zabezpečit váš dům před zloději, zamezit průniku přílišného hluku a přemíry světla z ulice a zároveň jak ušetřit peníze za vytápění. Kromě toho obojí skvěle vypadá v oknech snad každého moderního domu, tak se nebojte a jděte do toho.

© 2023, Všechna práva vyhrazena, MM Žaluzie interiér Vytvořilo FEO