Záclonová roleta Silhouette - krásná a přitom funkční

První, co vám při odkazu na záclonovou roletu Silhouette na všech webových stránkách naskočí, je věta, že jsou „lehké jako hedvábí a elegantní jako záclony a praktické a jako žaluzie“. Ani zdaleka to však nevystihuje vše, co tento nejnovější typ rolet představuje.
 

Záclonová roleta Silhouette - krásná a přitom funkční

Roletka bude krásným doplňkem každého interiéru, ve kterém se spojuje elegance, luxus a styl; vhodná je tak nejen do rodinných domů a moderních bytů, ale i do kanceláří a zasedacích místností firem, které chtějí zapůsobit na své klienty.

Mechanismus záclonové rolety Silhouette je jednoduchý. Mezi dvě průsvitné tkaniny je vložena textilní lamela, díky které můžete dokonale regulovat přítok slunečního světla. Textilní lamela uvnitř rolety se naklápí přesně podle vašich potřeb na zastínění či naopak rozsvětlení interiéru. Jsou dostupné v mnoha barevných odstínech, od jemných pastelových barev až po ty syté, nebo čistě v přírodním stylu - perfektně se tak přizpůsobí každému interiéru.

Jejich instalace je jednoduchá a vhodná do každého okna. Umístit se mohou jak na zeď, tak na strop, nebo do okenního výklenku. Ovládání je pak řešeno řetízkem, u některých výrobců je možné zvolit také elektrické ovládání, které působí o trochu luxusnějším dojmem.

Textilie bývají impregnované a mívají navíc antistatickou úpravu tak, aby vyhovovaly i alergikům. Navíc poskytují velkou ochranu před UV zářením a hlukem přicházejícím z venku; v zimě pak snižují úniky tepla skrze okna.

Tento typ stínění má však dvě chybičky. Jednou je vyšší pořizovací cena, která je ovšem kompenzovaná exkluzivním vzhledem a funkčností, druhou je náchylnost vůči mechanickému poškození od vašich domácích mazlíčků, nebo menších dětí. V tomto případě ale pozitiva jednoznačně převažují nad negativy, tak neváhejte a investujte do nich, zaručeně toho nebudete litovat.

 

© 2024, Všechna práva vyhrazena, MM Žaluzie interiér Vytvořilo FEO