Vyměňte starou dřevěnou záclonovou tyč za novou

Záclonové tyče sice tak trochu vypadají jako ze začátku minulého století, ale své uplatnění si zajisté najdou i v dnešní době. Zvláště v interiérech, které vyznávají klasické materiály a tvary. Záclonové tyče vytváří v interiérech jedinečnou dekoraci, která ozdobí každé okno. 

Vyměňte starou dřevěnou záclonovou tyč za novou

Ačkoliv se jedná o levnou variantu uchycení záclon nebo závěsů, tak se bohužel dnes více využívají hliníkové kolejničky, nebo garnýže. Ty často nemají zdaleka tak dekorativní charakter, jako záclonové tyče, ale nevyžadují častější údržbu (prach se na nich totiž nedrží tolik jako na tyči).


Záclonové tyče už se dávno nevyrábí pouze ze dřeva, ale můžete si je nechat vyrobit i z kovu, plastu, nebo v jejich kombinacích. Klasiku tak nahradíte modernějšími materiály, se kterými omladíte i váš domov. Pokud nechcete mít příliš zdobenou tyč, vyberte si klasickou tyč a „dozdobte“ si ji speciální koncovkou, nebo úchyty. Různými průměry tyče se pak přesně přizpůsobí vašim požadavkům a potřebám; platí zde přímá úměra- čím větší okno, tím širší tyč se k němu hodí, aby splnila svou funkci a zároveň byla vidět.


Tento typ uchycení záclon je sice v poslední době na ústupu, ale určitě se vyplatí jít proti proudu a záclonovou tyč si pořídit. Vždyť retro je moderní a navíc nikde není napsáno, že se do módy opět nevrátí. Stejně jako se kdysi vrátily kalhoty do zvonu, nebo puntíky. Předběhněte dobu a buďte tak tím, kdo udává trendy.


Záclonová tyč vám poskytne hodně muziky za málo peněz, splní tedy vše, co od ní požadujete a přidá ještě něco navíc- bude také skvěle vypadat. Už tak nebudete muset koukat jen z okna, ale i na okna.

© 2023, Všechna práva vyhrazena, MM Žaluzie interiér Vytvořilo FEO