Výměna oken

Výměna oken

Pokud jste se rozhodli vaše stará a netěsnící okna vyměnit sami, nebo zrovna probíhá výměna ve vašem domě hromadně, poradíme na co nezapomenout, co si pohlídat a v jakém potřebujete stavební povolení.

Připravte se  na výměnu

Stavební povolení potřebujete v případě, když měníte nová okna za větší ,menší ,zkrátka jiná než jsou ta původní a zasáhnete tím pádem do konstrukce objektu. Pokud se jedná o rodinný dům, okna můžete jednoduše vyměnit i bez něj.

U výměny oken v bytě je to ,ale složitější. U bytových domu ,který je rozdělen na jednotky před 1. lednem 2014 jsou totiž okna součástí jednotky a tím pádem za jejich výměnu odpovídá vlastník. Tedy majitel domu ,nebo bytové družstvo, ale to jen v případě, že jde o družstevní byt. U domu ,který je rozdělen na jednotky od roku 2014 a dál jsou totiž okna společnou částí domu a může o nich rozhodnout jen  SVJ.

Pokud jste se domluvili s družstvem nebo s SVJ, nebo pokud vlastníte samostatnou nemovitost a rozhodli jste se u ní okna vyměnit. Nedoporučujeme to dělat svépomocí, hlavní důvod je záruka -chce to odbornou montáž. Doporučujeme specializovanou firmu.Na místo přijede vyškolený technik, který vše vyměří ,určí velikost oken a dohodne se vámi na typu a barvy rámů a také proberte možnosti skel.Dnes je jich na trhu celá řada.

Po té přijedou montéři a během jednoho dne vymontují stará okna a nainstalují nové.

Po výměně oken

Nečeká vás nic jiného než úklid, i když si stará okna firma odveze, bude všude prach. Bude-li bude třeba vymalovat, je dobré několik dnů počkat, než zaschnou zednické práce. Po tom už jen okna umyjete a přicházíme na řadu my MM ŽALUZIE  jelikož okna se musí zastínit.

Rozmylete si jestli chcete okna nová okna zastínit nebo zatemnit.K zastínění poslouží  horizontální žaluzie zatemní rolety,

Slunce se nejlépe zbavíte, pokud použijetete  venkovní žaluzie a dokonale zatemníte ,pokud použijete předokenní rolety. Můžete zvážit instalaci sítí proti hmyzu, a máte vše vyřešené najednou.

Tak přejeme úspěšnou výměnu!

© 2024, Všechna práva vyhrazena, MM Žaluzie interiér Vytvořilo FEO