Vertikální žaluzie

Ačkoliv si mnoho lidí myslí, že vertikální žaluzie se používají jen v kancelářích, školách a nemocnicích, tak tyto žaluzie najdou své místo v nejednom bytovém prostoru, kde nahradí jak žaluzie, tak záclony. Dokážou totiž jednoduše a efektivně zastínit poměrně velkou plochu a vypadají přitom stále elegantně a přirozeně. Pro vertikální žaluzie ale není žádným problémem ani atypický například půlkruhový, nebo trojúhelníkový prostor.

Vertikální žaluzie

Vertikální žaluzie se dokonale přizpůsobí vašemu interiéru. Vyrábí se totiž nejen z plastu, ale také z látky, nebo dokonce dřeva. Tyto materiály poskytují téměř neomezené množství vzorů, barev a barevných kombinací, ze kterých mohou být vyrobeny (od jemných pastelových barev až po pestrobarevné kombinace). Plastové žaluzie se snadněji udržují a je u nich garantována stálobarevnost. Oproti tomu látkové žaluzie jsou příjemnější na dotek i pohled. Látky mohou být plně, nebo částečně zatemňující, k dostání jsou ovšem i nehořlavé (vhodné zejména do kanceláří), nebo s obsahem skelného vlákna pro alergiky.

Dokonce si můžete zvolit, na kterou stranu se mají žaluzie stahovat. Či k ovladači, od něj, na obě strany jako opona v divadle, nebo na střed. Ovládání je pak manuální, nebo na elektřinu.

Tento typ zastínění najde své uplatnění také při prostorovém rozdělení místnosti. Je to zajisté levnější způsob rozdělení, než například japonské stěny, ale ani vertikální žaluzie neposkytnou také zvukové rozhraní v místnosti.

Na výběr nabízíme dva výrobce. Českého výrobce Isotra a nebo rakouského výrobce Omnika. Obě firmy vyrábějí vysoce kvalitní a odolné žaluzie, takže ať si zvolíte kteréhokoliv, zajisté nebudete litovat.

© 2023, Všechna práva vyhrazena, MM Žaluzie interiér Vytvořilo FEO