Venkovní rolety nejen proti slunci

Asi každý očekává od rolety, že zabrání nevítaným slunečním paprskům pronikat do interiéru v nevhodnou dobu. Avšak venkovní rolety mají řadu dalších neméně důležitých funkcí, díky kterým už nikdy nebudete chtít mít jiný typ stínění.

Venkovní rolety nejen proti slunci

Jak už samotný název napovídá, tak se roleta nenachází v interiéru, ale je umístěna na fasádě domu, kde se stává jednou z jeho architektonických zvláštností. Venkovní roletu si můžete pořídit v podstatě kdykoliv, montuje se totiž i dodatečně například po zateplení domu, přičemž nedochází k poškození omítky ani jiných součástí stavby.


Venkovní roleta poskytuje perfektní zastínění interiéru, do kterého kvůli celistvé ploše lamel, jejž na sebe beze zbytku navazují, nepronikne žádné světlo. Tím pádem se také stávají účinným termoregulátorem. V létě udrží interiér chladný, v zimě naopak brání teplu, aby z domu unikalo ven. Počáteční investice do tohoto typu stínění se vám tak brzy vrátí v nižších účtech za vytápění.


Kromě výše zmíněných výhod poskytují exteriérové rolety ještě jednu přednost. A to, že slouží také k ochraně domu před zloději. Okny se do domu zejména v době letních dovolených vloupává velká část zlodějů. A tak pokud nechcete nechat svůj dům bez ochrany, pořiďte si rolety vyrobené z hliníkových lamel, většina zlodějů se pak domu raději vyhne a najde si „snadnější oběť“.


Exteriérové rolety se hodí nejen na okna rodinných domů, ale čím dál častěji je využívají firmy na zastínění a zabezpečení svých administrativních budov. V obou případech totiž výhody venkovních rolet převažují nad jejich nevýhodami, jako je vyšší pořizovací cena, nebo skromný barevný vzorník.

© 2023, Všechna práva vyhrazena, MM Žaluzie interiér Vytvořilo FEO