Vanové zástěny

Asi jste to zažili i vy - nemáte sprchový kout, ale potřebujete se rychle vysprchovat; jenže vaše vana nemá zástěny a vám se podařilo téměř vytopit celý byt. Ve chvíli, kdy uvidíte kaluž kolem vany, tak zajisté zalitujete, že buď nemáte již zmiňovaný sprchový kout, nebo alespoň zástěnu (pevnou, nebo textilní). A právě s výběrem té správné desénové zástěny vám má tento článek pomoci.

Vanové zástěny

Zástěny se vyrábí v nejmenší výšce lehce převyšující jeden metr, ale i tak zabrání rozstřiku vody po koupelně (pokud se tedy nerozdovádíte více, než je obvyklé) a uchová vaši podlahu suchou. Pro jedince s větší výškou se však vyrábí i zástěny vysoké 1,5 metru. Vybrat si také můžete počet dílů, ze kterých se bude zástěna skládat. Od prostého jednoho nepohyblivého dílu, přes dva nebo tři až po pětidílný, jež „obejme“ celou délku vany a díky harmonikovému skládání zároveň šetří místo v okolí vany.

Ovšem tím počty kombinací nekončí. Ještě si musíte zvolit typ skla, jež má být na zástěnu použito. Základním je prosté nijak vzorované sklo, přes něž je ale také všechno jasně vidět. Pokud tedy jste stydlivý typ a je pravděpodobné, že v koupelně nebudete vždy jen sami, tak bych doporučovala zvolit sklo, přes které jsou vidět pouze obrysy těla. Pomoci by vám v tom měly skla PEARL, nebo GRAPE. Prostor mezi „vidět vše“ a „nevidět téměř nic“ vyplňuje několik různě vzorovaných či stínovaných typů, které najdete v naší nabídce.

Jistě vás také zajímá náročnost údržby nabízených zástěn Ravak. Všechny se dají čistit běžnými čisticími prostředky, ovšem pokud zvolíte klasický typ skel bez jakéhokoliv dekoru, budete se potýkat s usychajícími kapkami vody, které nehezky ulpívají na povrchu zástěny. Problém to ale není neřešitelný, a tak s trochou úsilí můžete vaši zástěnu zachovávat stále jako novou.

© 2024, Všechna práva vyhrazena, MM Žaluzie interiér Vytvořilo FEO