V létě oceníte praktické markýzy

Znáte to. Je léto, sluníčko svítí, užíváte si teplo, kopání a opalování se na zahrádce, ale přesto si od slunečního svitu někdy potřebujete také odpočinout. Nemusí to však znamenat, že se budete slunci celé dny schovávat doma, vytvořit si útulný stín, můžete také u vašeho domu, v předzahrádce nad posezením.
 

V létě oceníte praktické markýzy

Klasickým slunečníkům už ale v tomto případě odzvonilo. Mnohem pohodlnější ovládání, manipulaci i zastíněnou plochu vám nabízí klasické markýzy. Nejen, že je znáte z předzahrádek slavných pařížských cukráren a kaváren, ale mohou se stát i nedílnou součástí vašeho domova. Představte si tu pohodu, kdy sedíte na dvorku, na stole čerstvé ovoce, káva voní a slunce se opírá do praktické markýzy, která vám poskytuje jedinečný stín. 

Markýza nabízí snadnou instalaci, proto je lepší volbou, než složité velké slunečníky. Oceníte ji nejen v létě, kdy poskytuje ochranu před vlezlými slunečními paprsky. Při dešti se správná markýza postará o to, abyste nepromokli na kost.  Lehká a jednoduchá konstrukce zajistí, že nebudete mít problém s markýzou manipulovat, ani v případě, že nejste rovna trénovaný silák. Ovládání markýzy může být dvojí. Buď ji otvíráte ručně s pomocí odnímatelné kliky, nebo pomocí elektromotorku. Ten je opatřen praktickým senzorem, který hlídá míru zátěže markýzy a předchází jejímu poškození. 

Markýza je také užitečným způsobem, jak zastínit balkón. Proto ji ocení i ti, kteří nemají zahradní posezení, ale rádi si užívají posezení na balkóně, kde je montáž markýz také velmi jednoduchou a častou záležitostí. A jakou barvu markýz nejlépe zvolit? Jistě znáte klasický dvoubarevný vzhled markýz, který se vám při tomto slově automaticky vybaví. Pruhy jsou jednou z nejčastějších kombinací, vybrat si můžete ale samozřejmě i jinou barevnost markýz tak, abyste byli spokojeni.

© 2023, Všechna práva vyhrazena, MM Žaluzie interiér Vytvořilo FEO