Solární žaluzie

Republikou hýbe skandál ohledně předražených dotací na solární elektrárny, ale už jste někdy slyšeli o solárních žaluziích? Vyprodukovanou energií vám sice neuspoří peníze z rodinného rozpočtu, ale rozhodně vám usnadní manipulaci se stíněním ve vašem interiéru.

Solární žaluzieŽaluzie totiž přemění sluneční energii na energii elektrickou, kterou uchová v malém akumulátoru pro případ, že by v dalších dnech, či týdnech sluníčko nesvítilo. Tuto energii poté využije na ovládání žaluzie. Takže vás už nečeká žádné manuální vytahování, stahování a naklánění pomocí šňůrek nebo řetízku. Vše ovládáte pomocí ovladače podobnému tomu, kterým ovládáte televizi. Jinou možností je nechat si nainstalovat zařízení, na kterém si navolíte čas, kdy chcete, aby se žaluzie automaticky vytáhly, nebo stáhly.

Tento typ žaluzií je vhodný pro všechny typy oken, jejich montáž je snadná a nevyžadují žádné kabelové připojení, takže vám interiér nebudou hyzdit žádné „nepotřebné“ kabely.

Zbývá si jen navolit žaluzie podle vašeho přání. Vybrat si můžete jednu ze dvou šířek lamel- 25, nebo 16 milimetrů a systém ovládání. Tedy jestli chcete žaluzie ovládat pomocí ovladače, nebo jestli si vyberete variantu s automatickým režimem. Zvolit si můžete také barvu lamel. Na výběr je široká škála barev od těch základních až po barvy, které imitují dřevo (a vypadají opravdu reálně).   solarni-zaluzie-1


Solární žaluzie
jsou výborným řešením nejen pro pohodlné lidi, kteří se neradi zvedají z gauče nebo postele jen kvůli tomu, že jim slunce svítí do očí, ale jsou také vhodné pro lidi, kteří mají rádi moderní věci a rádi jimi dělají dojem na své blízké. Ale pokud nepatříte ani do jedné skupiny, nemusíte se bát, solární žaluzie si zajisté oblíbíte i vy.

© 2023, Všechna práva vyhrazena, MM Žaluzie interiér Vytvořilo FEO