Sítě proti hmyzu už nejsou jen doménou chatových oblastí a jejich popularita stoupá

Těžko si můžete představit horší situaci, než když vás ráno vzbudí nonšalantním pochodováním po nose komár a při ranní hygieně pak zjišťujete, kde všude vás během noci stihl štípnout. Řešení vašeho problému existuje a nejde o žádnou novinku. Sítě proti hmyzu, dříve využívané hlavně na starších chatách, se stávají nedílnou součásti stále více domácností a je to zejména díky novým elegantním a praktickým provedením.  

Sítě proti hmyzu už nejsou jen doménou chatových oblastí a jejich popularita stoupá

Pryč je doba, kdy se sítí proti hmyzu rozuměl pouze rám nevábné barvy, který se musel před spaním nasadit do okna či dveří a stejně nebyl moc účinný. Dříve ryze praktická pomůcka k přežití letních nocí se dnes proměnila v designový doplněk.

Pokud zvažujete nákup sítě proti hmyzu, je třeba mít na paměti alespoň základní typové rozdělení, které vám pomůže utřídit si, co vlastně domů potřebujete. Klasicky rozlišujeme sítě na dveřní a okenní a dále sítě pevné, rolovací a plisované.

U okenních sítí není třeba z hlediska funkčnosti klást tolik důraz na typ sítě, protože fungují všechny podobně. Co se estetičnosti týká, je to situace již naprosto odlišná. Například rolovací sítě se hodí prakticky kamkoliv, protože jsou mimořádně skladné a celá síť ve složeném stavu se nenápadně schová pod horní okenní rám.

U dveřní oceníte posuvné sítě na lištách, které v případě potřeby pouze vysunete ze strany dveří. Nejvyhledávanějšími a zároveň nejnákladnějšími sítěmi jsou sítě plisované. Jedná se o typ, který je výhodný zejména díky snadné instalaci, ale také z hlediska designu se dá označit za krále sítí proti hmyzu. Na výběr je z mnoha barev a z pohledu interiéru i exteriéru hezky doplňují prostředí. Nepotěší pouze jako praktický prvek, ale budou se vám i líbit.

V momentě, kdy se ze sítě proti hmyzu stává esteticky příjemná záležitost a připočteme-li letní noci klidného spánku, není divu, že sítě proti hmyzu jsou na vzestupu.  

© 2023, Všechna práva vyhrazena, MM Žaluzie interiér Vytvořilo FEO