Sítě proti hmyzu

S nadcházející jarní/letní sezónou se objevují nejen rozkvetlé rostliny, ale také hmyz, který velmi znepříjemňuje pobyt venku a také doma. Proti hmyzu dostávajícímu se do lidských obydlí v průběhu večerního větrání s rozsvícenými světly se dá bránit několika způsoby. Jedním z nich jsou chemické přípravky s postupným uvolňováním účinných látek. Ovšem někteří lidé jsou na tyto látky citliví, a tak přichází na řadu druhá možnost- sítě proti hmyzu.

Sítě proti hmyzu

Sítě se hodí nejen do oken, ale také do dveří; na výběr jsou čtyři typy- pevné, rolovací, plissované a posuvné dveře. Kromě typu si pak můžete vybrat i barvu rámu (na výběr jsou standardní barvy hnědá a bílá, nebo imitace dřeva) a barvu samotné sítě (černá, nebo šedá).


Do oken se používají buď klasické pevné sítě, nebo rolovací. Ty rolovací jsou vhodnějším typem, pokud chcete síť využívat například jen večer a přes den v okně větrat peřiny, nebo je mít volně přístupné. V tom případě s nimi můžete manipulovat jako s běžnou žaluzií.


Dveře můžete proti nevítanému hmyzu zabezpečit třemi způsoby- pevnou, nebo plissovanou sítí anebo posuvnými dveřmi. Pevná síť obsahuje panty, takže se nemusíte bát, že byste dveřmi nemohli procházet; jedná se ale o klasické řešení. Pokud se chcete lišit od sousedů, pak jsou pro vás v nabídce zejména plissované sítě, které se při otvírání „skládají“ u pantů dveří. Poslední variantou jsou posuvné dveře, které se uplatní zejména v místech, kde není za dveřmi mnoho místa.


Všechny sítě se dají také vybavit speciální protipylovou sítí, která je vhodná zejména pro alergiky, měla by tak zabránit nejen průchodu hmyzu, ale také pylových zrn z ovzduší. Jestliže jste vlastníkem domácího mazlíčka a nechcete mu neustále otvírat síť, můžete si do některých typů sítí nechat zabudovat dvířka, kterými se váš pejsek, nebo kočička dostanou bez problémů ven i dovnitř a vy přitom můžete zůstat pohodlně sedět v křesle.

© 2024, Všechna práva vyhrazena, MM Žaluzie interiér Vytvořilo FEO