S krásným jarním počasím přichází i o dost méně příjemné…

S krásným jarním počasím přichází i o dost méně příjemné…

Užíváte si slunných dnů a jarních paprsků, ale zároveň Vás rozčiluje všude přítomný pyl a prach na čerstvě uklizeném stolku, na obrazovce, na podlaze,.. pyl a prach je opravdu všude. Se zasypaným autem od pylu Vám bohužel nepomůžeme, ale proč si neušetřit práci alespoň doma?

Velmi dobrým řešením tohoto problému jsou sítě proti hmyzu. S teplým počasím jde samozřejmě pyl a hmyz ruku v ruce. Proč se tedy nechránit rovnou před obojím? Samozřejmostí jsou

okenní sítě, ale stále větší oblibě se těší i dveřní sítě. Spoustu lidí se stále ještě domnívá, že dveřní sítě jsou vhodné pouze do domů se zahradou. Naopak se hojně využívají také v bytech, malých balkonech, terasách a to ve formě posuvných dveří, rolovacích sítí, ale naprostý fenomen je plissovaná síť.

Plissovaná síť se lehce ovládá, nezabírá prostor a tím řeší i malé místo na balkonu. Na zimu je lze lehce zasunout do kastlíku, jakoby tam nebyly. O hodně lépe zadržují pyl a prach, než klasické sítě.

Pokud jde o jejich údržbu, ta není nijak náročná, stačí je občas lehce omést a nebo očistit vysavačem s kartáčkem. Plissované sítě dodává český a nebo německý dodavatel. Liší se především tím, že sítě od německého výrobce lze vysadit a zase lehce nandat do dveřního rámečku, což Vám může usnadnit jejich údržbu, kdybyste je chtěli například osprchovat na zahradě. Další výhodou je, že pokud Vám do nich omylem strčí dítě a ony ‚vyskočí‘, zase je snadno nandáte.

Zda se obáváte, aby Vám sítě nekazily design, pak obavy určitě nejsou na místě. Jsou řešené, aby co nejméně rušily vzhled oken a dveří a naopak plissované sítě mohou být i hezkým bytovým doplňkem.

© 2023, Všechna práva vyhrazena, MM Žaluzie interiér Vytvořilo FEO