Rolety do malých oken

I ta nejmenší okna je občas nutné zastínit, jenže to nemusí být vždy jednoduché. Ne každý výrobce na ně totiž myslí, a tak sehnat rolety či žaluzie do malých oken může znamenat problém.

Rolety do malých oken

Úplnou novinkou mezi stínící technikou jsou však roletky, které se umisťují právě do menších oken (maximální velikost okna, do kterého se dají umístit je 1300 mm na šířku a 1400 mm na výšku). 

Roletky Rolo Mono jsou vhodné do plastových nebo hliníkových oken a kvůli jejich instalaci nemusíte vůbec vrtat do okna a narušovat tím jeho integritu a vzhled. Šetrným způsobem k oknu docílíte plného zastínění a vytvoření úplné tmy na spaní. Horní navíjecí box i boční vodící lišty jsou uchyceny pomocí hliníkových držáků na skle. K zakázkám je také přibalován těsnící kartáček, který je možné nalepit po celém obvodu, abyste dosáhli naprosté neprostupnosti světla v místě těsnící gumy.

Důležité je však také správně si změřit rozměry okna, do kterého chcete roletku Rolo Mono umístit. Šířku zjistíme tak, že změříme šířku skla spolu s těsnící gumou; ideální je použít metr s okénkem. Pokud má okno sklon tak ho změřte v nejužším místě. Výšku stanovíte tak, že změříte výšku mezi zasklívacími lištami. V případě, že byste si s měřením nevěděli rady, můžete se obrátit na náš personál, který vám rád pomůže nejen s měřením, ale také s instalací.

Po přeměření už zbývá si „jen“ vybrat vzhled vaší nové roletky. Ani menší velikost oken totiž nemusí znamenat to, že budete ve výběru barev a vzorů limitováni. Spíše naopak. Kromě klasických jednobarevných látek jsou v nabídce také různě vzorované látky, ze kterých si vybere i ten nejnáročnější zákazník.
 

© 2023, Všechna práva vyhrazena, MM Žaluzie interiér Vytvořilo FEO