Roleta nebo žaluzie?

Nevíte si rady, zda pořídit roletu nebo žaluzii? Možné řešení je Duoroleta - je napůl roletou a napůl žaluzií. Duoroleta je velmi netradiční a málo známá stínící technika. Upoutá Vás svým krásným designem a jednoduchým ovládáním.

Roleta nebo žaluzie?


Ovládá se jemným řetízkem, lehkým zatáhnutím, za řetízek, vzniká překrývání rolety. Tímto dobře regulujete světlo. Pokud je roleta částečně otevřená je zde 25 % průhlednost lamel a střední tepelná efektivita. Při plném otevření rolety méně zabráníte tepelnému vstupu do interiéru a průhlednost lamel je 50%. Roletu ale naštěstí můžete zavřít úplně a tím vám vznikne 0% propustnosti lamel a světlo do domu neprojde.

Velmi důležitý je také výběr barevnosti lamel. Na výběr jich je mnoho. Od standardní bílé až po červenou. Nevíte si rady s výběrem barvy? Je potřeba si uvědomit k čemu jí chcete ladit. Jaké barvy máte zdí, oken, podlahy anebo nábytku? Která barva na Vás působí příjemně?  

Existují dva druhy rolety. S kastlíkem – ta se montuje do stropu nebo do zdi. Používá se více pro zakrytí větších ploch, anebo bez kastlíku  - montáž se provádí přímo na rám okna. Využívá se především na menší okna. Výhoda duorolet je i jednoduchá udržba. Můžete jí vertikálním směrem vysát anebo otírat mokrou houbičkou.

Duoroleta vyřešila problém standardní rolety kde nemůžete natáčet lamely tak jako u žaluzie.

                                       

duo2_241duo3_258duo_234

© 2024, Všechna práva vyhrazena, MM Žaluzie interiér Vytvořilo FEO