Římské rolety

Římské rolety jsou typem stínící techniky, který je čím dál tím víc populární nejen u tuzemských zákazníků, ale také v cizině. Oblíbené jsou zejména kvůli spojení funkčnosti s elegancí a stylem, které svému majiteli poskytují.

Římské rolety

Jedná se o látkové rolety, jenž jsou tvořeny profilem se suchým zipem a vytahovací technikou, která má podobu řetízku. Manipulace s roletou je tak velmi jednoduchá; roleta se skládá do pravidelných pruhů, které se dají ukotvit právě díky suchému zipu v kterékoliv poloze. Široké sklady římské rolety vytvářejí dřevěné tyčky, zasunuté v pravidelných rozestupech do oček našitých na rubu látky. Ukotvení pomocí suchého zipu je také to, co římské rolety odlišuje od plissovaných žaluzií, které jsou taktéž v naší nabídce.

Vzhledem k tomu, že rolety jsou vyráběné z lehkých textilií a nejsou trvale upevněné, tak se dají jednoduše udržovat. Stačí, když roletu „odepnete“ a pak ji můžete s klidným svědomím vyprat v pračce na 30 stupňů (pro jistotu si však ještě přečtěte etiketu rolety a ujistěte se o správném postupu údržby). Potom už stačí jen roletu usušit, případně i vyžehlit a opět pověsit na původní místo.

Jejich výhodou je kromě již zmíněné snadné údržby a celkové popularity také téměř neomezený výběr dekoračních látek, ze kterých může být právě ta vaše římská roleta vyrobena. Tím pádem se roleta v celku snadno přizpůsobí vašemu interiéru, přesně do něj zapadne a podtrhne jeho osobitost.

Římské rolety však nemusí najít uplatnění pouze v domech a bytech, ale padnout budou skvěle i do kanceláří či jiných nebytových prostor, které potřebujete snadno a efektivně zastínit a nechcete se přitom omezovat na běžnou nabídku žaluzií a rolet.

© 2023, Všechna práva vyhrazena, MM Žaluzie interiér Vytvořilo FEO