Přírodní materiály ve vašich oknech

Doba plastová z období od šedesátých let až po léta devadesátá je už dávno pryč a nejen do českých domácností se začínají vracet trendy, které využívají především přírodních materiálů, jako je dřevo, nebo v současnosti velice populární bambus. Tyto materiály jsou nejen příjemné na pohled i dotek, ale také jsou mnohem ekologičtější a tím pádem pro přírodu méně zatěžující, než klasické typy stínění, které známe z našeho dětství.

Přírodní materiály ve vašich oknech

Největší obavou lidí, přemýšlejících o bambusových či dřevěných žaluzií je to, zda si žaluzie udrží svoji barvu i po několika letech. I na to výrobci mysleli, a tak jsou jednotlivé lamely několikanásobně lakovány, čímž se brání právě vyblednutí jejich barev. A například bambusové žaluzie obsahují už od přírody křemík, který zajišťuje tvrdost a zároveň pružnost; díky němu se tak dá bambusová žaluzie bez obav umístit i do vlhkých prostorů jako jsou kuchyně, koupelny či zimní zahrady s bazénem.


Umístit se však dají tyto žaluzie nejen do všech typů oken, ale montují se třeba také do stropů či zdí k optickému rozdělení místností. Můžete si být jistí, že všude budou vypadat elegantně a luxusně.

 

Rozdíl mezi bambusovými a dřevěnými roletami je v tom, že lamely dřevěných žaluzií jsou o něco širší, než je tomu u těch bambusových. Při jejich vytažení tak tvoří i širší „nábal“. Díky tomu jsou bambusové žaluzie oblíbenější, avšak ani širší lamely nic neubírají na kráse a eleganci dřevěných žaluzií.


Žaluzie z přírodních materiálů jsou typem stínění, který se hodí pro někoho, koho už nebaví klasický vzhled žaluzií a chtěl by svému interiéru dodat „něco víc“. Říká se, že mnoho lidí o nich sní, ale jen málokdo je opravdu má. Tak o nich přestaňte snít a pořiďte si je.

© 2023, Všechna práva vyhrazena, MM Žaluzie interiér Vytvořilo FEO