Připravujeme dětský pokojíček. Jaké zastínění?

Připravujeme dětský pokojíček. Jaké zastínění?

Vymalováno, tapety s hvězdičkami nalepeny, koberec položený, ale co teď na ta okna? Určitě jako první při plánování pokojíčku máte jasno, v jakých barevných tónech bude situován. Zjednodušeně řečeno, modrá pro kluky, růžová pro holčičky. Samozřejmě vybíráme z velké škály barev, od světle modré, tyrkysové, po mátově modrou a nebo váháte mezi světle, lososově a nebo pudrově růžovou.

Barvu pokojíčku máte již vybranou, určitě máte již zvolené uspořádání pokojíčku včetně všech doplňků a jejich barevných kombinací. Vše připraveno, ale při pohledu na okna stojíte před otázkou a lámete si hlavu, co vlastně za typ stínění na okna dát a jakou barvu nebo motiv zvolit?

Nejprve je důležité položit si otázku, co od zastínění očekáváme z hlediska praktičnosti. U miminek určitě velmi oceníte možnost úplného zatemnění i ve dne, aby vám klidně spinkalo. Ve dne pak miminko, ale hlavně malé děti a děti školního věku tráví ve svém pokojíčku nejvíce času, a tak je třeba udělat zde příjemné denní světlo na hraní si a dělání školních úkolů. Stínění zároveň brání pronikání přímých a nebezpečných slunečních paprsků. V teplých měsících vhodným zastíněním snížíme i přehřátí v místnosti a dítě se zde bude cítit dobře. Volíme i podle umístění pokojíčku a kdy během dne do něj svítí nejvíce slunce, nebo zda jde o stinný pokojíček. Dále zda je pokojíček umístěn na rušném místě a je do oken vidět z ulice a nebo z protějších budov, tak abychom dítěti zajistili soukromí a bezpečí.

Výběru se meze nekladou a tak do dětského pokojíčku nelze jednoznačně říct, co za stínící prvky vybrat. Krásně můžou vypadat žaluzie, rolety, ale i římské roletky, které udělají pokojíček útulný. Určitě se nebojte kombinovat i dva stínící prvky, které udělají příjemné denní světlo a v noci zajistí nerušený spánek bez světelných ruchů z ulice.

V případě barev nezapomínejte, že jde stále o dětský pokojíček. Záleží opravdu pouze na vkusu a tak můžete svému dítěti pořídit závěsy nebo roletky s oblíbenou pohádkovou postavičkou, velké množství motivů a ornamentů, které vaše dítě rozveselí. Pokud v pokojíčku máte již různé vzory, volte opatrně, jak je zkombinovat s ornamenty na stínící technice, aby pokojíček nepůsobil zbytečně chaoticky a zachoval si svou útulnost a čistotu designu.

Zda si s barvou nejste jisti a přemýšlíte už více do budoucna a aby se barevná stínící technika nestala brzy okoukanou a nebo aby daní hrdinové nevyšli z módy a nezdáli se vašim ratolestem dětinské, pak se nebojte sáhnout po jednobarevných, ideálně v šedivých a nebo béžových tónech. Tyto barvy se velmi dobře kombinují v pokojíčku jak pro miminka, stejně tak i ve studentském pokojíku. Určitě volte světlé tony, které pokojíček krásně projasní a udělají z něj kouzelné místo.

Pak už je jen na vás zda zvolit rolety,žaluzie,nebo plissé..

© 2023, Všechna práva vyhrazena, MM Žaluzie interiér Vytvořilo FEO