Předokenní žaluzii nebo roletu?

V poslední době čím dál více lidí poptává venkovní stínění. I přesto, že je to dražší výrobek než interiérové stínění, "venkovky" se stávají oblíbenými. Jsou vhodné nejen do rodinných domů, ale také do bytů nebo kanceláří. A proč jsou tak oblíbené?

Předokenní žaluzii nebo roletu?

Z mnoha důvodů. Uplatní se v létě, ale stejně tak i v zimním období. V létě Vás chrání před teplem a v zimě zase před chladným a větrným počasím. A nejen to, chrání také Váš dům před vloupáním. Mnoho lidí se ale ptá jaký je rozdíl mezi předokenními žaluziemi a roletami? Základní rozdíl je v provedení lamel. Žaluzie mají lamely, které můžete naklápět, jak se Vám zalíbí. Rolety jsou v celku. Pokud budete chtít vidět ven musíte je vytáhnout buď celé, nebo jen kousek. Níže Vám zkusíme  předokenní žaluzie a rolety popsat.

 
Venkovní žaluzie

Předokenní venkovní žaluzie můžete ovládat klikou, šňůrou nebo elektropohonem. Pokud si vyberete motorové ovládání můžete mít k žaluzii sluneční i větrnou automatiku. Když senzor zachytí vítr nebo sluneční paprsky žaluzie se sama zatáhne. Nemusíte se tedy o nic starat. Můžete si vybrat mezi jednokanálovým, 5tikanálovým a nebo také mezi 16tikanálovým ovládáním. Existuje i více typů lamel. Jsou C, S a Z. Vybrat lze i z několika šířek lamel. U nás naleznete šíři 5 cm až 9 cm.

 

venrol_142_01  al_142  al._142  reference10_142Předokenní  roleta   

Alternativou venkovních žaluzí jsou předokenní venkovní rolety. Ovládat můžete manuálně – páskem, šňůrou a klikou, nebo elektrickým pohonem. Výhodou je vysoký stupeň zastínění a snížení venkovního hluku. Lamely jsou hliníkové, ty jsou plněné PUR, ale je možnost mít i plastové lamely. Velikou výhodou je, že v roletě může být integrovaná síť proti hmyzu. Častým problémem totiž je, že když máte venkovky, již si nemůžete pořídit dveřní a často ani okenní síť.

 

venkovn_roleta_142_01  venrol_142  rolo_142  se_siti_142

© 2023, Všechna práva vyhrazena, MM Žaluzie interiér Vytvořilo FEO