Plissé žaluzie jsou jako bohatý jídelní lístek

Jste ten typ člověka, který si jen těžko vybere z jídelního lístku, vzorníku barev nebo čehokoli jiného, protože chce zkrátka vše z nabídky? Tak to si teprve užijete s plissé žaluziemi. Plissé mají totiž jednu velkou přednost – pro někoho nevýhodu - že je snazší udělat je na míru. Snadno je prostě uděláte podle sebe.

Plissé žaluzie jsou jako bohatý jídelní lístek

Pokud si kladete otázku, jak se vlastně liší plisé žaluzie od žaluzií klasické, tím spíše od rolet, je odpověď jednoduchá. Na rozdíl od ostatních typů jsou plisované žaluzie látkové. A pokud ještě zvažujete, zda se jedná o přednost, jen si představte to spektrum možností úpravy látek, které se dřevem či kovem rozhodně nezvládnete. Možností je nespočet a díky tomu je tento typ okenního zastínění velmi populární.

Chápeme, že pochybujete, jestli je látka skutečně tím pravým řešením pro maximální eleganci a praktické bydlení. To vás ale můžeme hned uklidnit. Pryč je doba ošuntělých a nudných látek. Spektrum, ze kterého je možné vybírat, je velmi široké, ať už jde o barvu nebo technické provedení žaluzie.

Mezi největší výrobce plisovaných žaluzií patří Omniha, Leha a Isotra a každý z nich nabízí trochu jiná řešení a nové možnosti. Například Isotra se pyšní velkým spektrem různě propustných látek, Leha zase nabízí nehořlavé plisované žaluzie a Omniha zavádí novou řadu Duette s dvouvrstvými žaluziemi.

Příkladem plisované žaluzie je velmi oblíbené zastínění pouze spodní části okna. Vrchní části není blokován průchod světla, což zvyšuje světelnost, ale vzhledem k výšce a úhlu tohoto prostoru není narušeno poklidné bydlení. S roletami či klasickými žaluziemi byste toho jen těžko dosáhli. Díky tomu, že plisé žaluzie je možné přidělat a upravit v podstatě libovolně, je o tento typ žaluzií velký zájem a jsou doslova rájem pro kreativní a originální povahy.

© 2023, Všechna práva vyhrazena, MM Žaluzie interiér Vytvořilo FEO