Plissé žaluzie

Plissé žaluzie, nebo také plisované žaluzie jsou nejen moderní, ale v poslední době také velmi populární technikou stínění. Kromě dekorativní funkce splňují všechny nároky na to, kolik světla by mělo, nebo spíše nemělo pronikat do vašeho interiéru.

Plissé žaluzie

Provedení jednotlivých žaluzií je velmi variabilní, existuje tak jen velmi malá pravděpodobnost, že se ve vašem okolí najde někdo, kdo bude mít přesně stejné plisované žaluzie jako vy. Kromě barvy, nebo barevné kombinace s nejrůznějšími vzory si vybíráte také typ textilie, technické provedení, způsob ovládání a nepřeberné množství tvarů.

Ovládání je možné pomocí šňůrky, madla, nebo elektromotorku; textilie mají odstupňovanou propustnost světla až po látky, které jsou plně zatemňující. Kromě klasických tvarů je možné vám vyrobit plisovanou žaluzii na míru danému oknu, výjimkou nejsou ani plissé žaluzie ve tvaru lichoběžníku, nebo šestiúhelníku. Vedle běžných oken se tento typ stínění hodí také do dveří, pro střešní, ale i stropní okna, světlíky, nebo dokonce zimní zahrady. V současné době je na výběr více než 400 různých barev a stále přibývají.

Plissé žaluzie dokonale kombinují svoji funkčnost s perfektním vzhledem. Žaluzie nemusí sloužit jen k zastínění oken, ale také k ochraně proti oslnění, jako tepelná izolace a v neposlední řadě jako ochrana proti zvědavým pohledům vašich sousedů a kolemjdoucích. Hodí se tak nejen do bytu či domu, ale také do kanceláří a jiných nebytových prostorů.

Žaluzie už tak nemusí být jen nudnou nutností ve vašem interiéru, ale mohou se stát designovým prvkem, který nejen poslouží k zastínění, ale také ozdobí interiér a dodá mu jedinečnou atmosféru.

© 2023, Všechna práva vyhrazena, MM Žaluzie interiér Vytvořilo FEO