Plisé žaluzie nebo klasika?

Při výběru žaluzií asi každý člověk zvažuje několik variant a až poté si vybere tu správnou. Ovšem výběr většiny lidí je stále poměrně omezený, a tak nakonec skončí u klasických žaluzií, které jsou tak trochu bez nápadu. Přitom jiné žaluzie nejsou o tolik dražší a poslouží i jako bytový doplněk, nejen jako určitá nutnost, která neurazí, ale ani nenadchne.

Plisé žaluzie nebo klasika?

 

A jak tedy vypadá srovnání klasických dřevěných, nebo plastových žaluzií s žaluziemi, jejichž obliba stále roste - tedy s tzv. plisé žaluziemi? Vypadá to asi takto…
Plisé žaluzie je velmi zjednodušeně řečeno jeden kus látky, který zakryje celé okno. Oproti tomu klasické žaluzie jsou, jak už jsem napsala výše, vyrobené ze dřeva, nebo plastu v za sebou jdoucích lištách. Údržba a čištění klasických žaluzií je tak jednodušší, stačí otřít mokrým hadříkem, ale plisé žaluzie je potřeba ošetřit speciálními přípravky.

hit_260        

screenshot185_277

 

Dalším velkým rozdílem je variabilita provedení obou typů. U klasických žaluzií si můžete vybrat materiál a barvu provedení, ale to je asi tak vše. S plisé žaluziemi máte nepřeberné množství typů tkanin s různou průsvitností, ale i barvami a vzory. Pro někoho může být tato spousta možností nevýhodou, protože si z nich nedovedou vybrat, ale pokud se nad tím doopravdy zamyslí, tak může zvolit plisé žaluzie, které odpovídají jak interiéru, tak charakteru lidí, kteří ho obývají.

Rozdílná je také cena obou modelů, ale kdo by si rád nepřiplatil za originální doplněk, jež vám bude závidět nejeden návštěvník. Ostatně o dalších kvalitách plisé žaluzií si můžete přečíst v článku zaměřeném výhradně na tento typ stínění.

Ať už si vyberete klasickou, nebo plisé, tak neprohloupíte. Obě varianty mají svá pro a proti a záleží tak jen na vás, co je pro vás při výběru a především při používání důležité.

© 2023, Všechna práva vyhrazena, MM Žaluzie interiér Vytvořilo FEO