Plisé žaluzie

Asi jen málo lidí, kteří nejsou zasvěceni do problematiky týkající se oken, žaluzií a věcí s nimi spojenými, si pod pojmem plisé žaluzie dokáže představit, co to vlastně je. A právě proto vzniknul tento článek.

Plisé žaluzie

Název plisé vzniknul z francouzského slova plissé, což znamená přeložený. Od toho poté vzniklo české sloveso plisovat tedy harmonikově skládat - přesně to vystihuje podstatu tohoto typu stínění. Plisé žaluzie, někdy také nazývané skládané, jsou vyrobené z jednoho kusu tkaniny, který se skládá jako dětská „harmonika“, nebo vějíř. Celistvost žaluzie zaručuje, že k vám domů nebudou pronikat sluneční paprsky místy, kterými si to nepřejete. Navíc si intenzitu procházejícího světla můžete vybrat podle zvolené tkaniny; existují totiž látky, které jsou různě průsvitné, je tedy jen na vás nakolik dovolíte vašim sousedům sledovat, co se děje za vašimi okny. Mohou vidět pouze obrysy postav, nebo také nemusí vidět vůbec nic. Kromě zmiňované intenzity pronikajícího světla máte na výběr různé odstíny, nebo vzory. Na výběr máte i materiál, který více nebo méně zabraňuje nejen slunečnímu svitu, ale i teplu provázejícímu slunečné dny, a tak je u vás v pokoji příjemně i za horkých letních dnů.

Obliba plisé žaluzií byla dlouhou dobu na ústupu, ale s postupem doby se lidé k této variantě opět vrací. Snad proto, že je to ekologická varianta, která se snadno udržuje, navíc krásně vypadá a pokud je dobře vybraná, tak rozzáří váš interiér, jako skvělý módní doplněk. Rozhodně vás plisé žaluzie nezklamou a stanou se nedílnou součástí vašeho domova.

© 2024, Všechna práva vyhrazena, MM Žaluzie interiér Vytvořilo FEO