Papír, nůžky, provázek,… vyplácí se domácí tvorba?

Papír, nůžky, provázek,… vyplácí se domácí tvorba?

Existuje hned několik návodů, jak si doma vytvořit domácí plisse. Zní to jednoduše - papír, nůžky, provázek, pár hodin času, vrtačka.. A JE TO! Plisse není zrovna tou nejlevnější záležitostí a tak se za vidinou ušetřit, pustíme do domácí tvorby.. Přeci udělat pár ohybů papíru, provléknout je provázkem a upevnit to celé na okna není nic těžkého. Výsledek může být dobrý, ale i když máme sebevíce šikovné ručičky, začneme brzy zjišťovat nevýhody ,po domácku‘ vyrobeného stínění.

Originální plisse je vyrobeno z látky, je upevněné v pevných lištách, které zajišťují lehkost ovládání při jejich manipulaci a stahování.

Plissované látky nabízí nepřeberné množství nejen barev, ale především i hned několik typů propustnosti. Můžete mít skoro zcela propustné plissé, až po úplně zatemňující, takovým se říká black out. Pokud mají být plně zatemňující, je možné si objednat i variantu bez dírek a tak vaše okna nepropustí jediný paprsek světla. Chtěli byste na okna tmavé plisse, ale svítí vám do oken celý den sluníčko a obáváte se tak tmavé barvy? To není žádný problém, v bytě můžete mít tmavou stranu a z venkovní může být plisse světlé nebo pro úplné odražení slunečních paprsků, druhá strana stříbrná.

A naše zkušenost? Lidé si doma vyrobí plissé z papíru a nakonec je stejně sundají, přijedou k nám na vzorkovnu a do 14ti dnů mají krásné, funkční plissé na míru podle svých představ.

 

© 2023, Všechna práva vyhrazena, MM Žaluzie interiér Vytvořilo FEO