Moderní rolety jsou nejen funkční, ale také elegantní

Rolety bývaly kdysi v 80. letech v domácnostech velice oblíbené. Ovšem tehdy šlo spíše o tu funkčnost než eleganci. Tomu už naštěstí dávno odzvonilo a dnes si můžete do domácnosti pořídit nejen praktické, ale také vkusné rolety. Navíc u látkových rolet můžeme více popustit uzdu fantazii. Nabídka je totiž skutečně pestrá.  

Moderní rolety jsou nejen funkční, ale také elegantní

Velkou výhodou rolet je skutečnost, že dokážou místnost plně zatemnit a navíc si můžete zvolit barvu i potisk podle svých preferencí. V nabídce je mnoho druhů různých látek, takže ten výběr je skutečně mimořádně pestrý. Jistě oceníte i možnosti ovládacích mechanismů – řetízkových, pružinových či elektromotorických.

Velmi zajímavé řešení představují takzvané římské rolety neboli vodorovné řasící systémy, které jsou vyrobené z různých látek a hodí se především do moderních interiérů. Pokud si potrpíte na netradiční prvky do bytu či domu, určitě vás zaujmou na první pohled. Zajímavostí je, že oproti klasickým roletovým systémům je lze celé ušít a boky můžete zakončit ozdobným lemem. Mohou být jednoduché, ale také bohatě zdobené. Je jen na vás, kterým dáte přednost.

Další variaci rolet představuje plisé. Jedná se o kombinaci látkové a římské rolety. Základem je látka, která disponuje speciálními ekologickými a užitnými vlastnosti a je doplněna o funkční ovládací prvky. Je vhodná pro stínění zimních zahrad, ovšem lze ji využít i k zastínění oken.

S roletami se vám otevírá i další skvělá možnost, a to jsou rolety na den a noc. Takzvané blackoutové rolety vám zajistí plné zatemnění, takže budete mít doma černočernou tmu. Pak je zde samozřejmě možnost nechat rolety zatemněné jen částečně, aby bylo v interiéru dost světla, ale sluneční paprsky tam nepronikly.

Látkové rolety jsou prakticky bezúdržbové, a pokud vsadíte na kvalitu, máte jistotu, že vám vydrží opravdu léta.  

© 2023, Všechna práva vyhrazena, MM Žaluzie interiér Vytvořilo FEO