Máte moderní velká posuvná okna či dveře? Ani vy se nemusíte vzdát sítí proti hmyzu

Snad ke každému rodinnému domku patří terasa a k terase neodmyslitelně patří dveře, které k ní z domu vedou. Jenže skrze tyto dveře velmi často proniká do interiéru hmyz, a tak je více než žádoucí se proti němu bránit. To můžete udělat jednak chemickými přípravky (ty jsou však často poměrně drahé a navíc nevydrží moc dlouho) anebo můžete hmyzu bránit fyzicky. A to buď tím, že dveře a okna nebudete vůbec otvírat (v létě je to ovšem dost nepraktické), nebo za pomocí sítí proti hmyzu.

Máte moderní velká posuvná okna či dveře? Ani vy se nemusíte vzdát sítí proti hmyzu

Sítě proti hmyzu se jednoduše instalují do vašich oken či dveří a nedovolí hmyzu vletět k vám domů. Existuje pak i speciální síťovina, která kromě hmyzu brání také pylovým zrnům. Tu ocení zejména alergici od jara až do podzimu.


Jenže dveře vedoucí na terasu nemusí mít vždy jen běžnou velikost. Mnoho majitelů domů si pro větší pohodlí pořizuje větší dveře. Avšak i do těchto dveří se dají dát sítě proti hmyzu. Vhodné jsou tam buď tzv. posuvné dveře, tedy síť, která je umístěna v kolejnicích, což umožňuje její snadné odsunutí do boku. Druhou možností jsou pak plissované sítě; ty se ovládají pomocí rolovaní sítě do strany.


Výhodou plissovaných sítí je i to, že se dají vyrobit v téměř jakémkoliv tvaru, a padnou tak doslova do všech dveří a oken. A na rozdíl od posuvných dveří vám zůstane bezbariérový průchod (pokud jste ho tam měli). Děti ani starší lidé tak nebudou o nic zakopávat, a vyhnete se tak nepříjemným zraněním.


Boční profily obou typů sítí proti hmyzu jsou navíc nabízeny v široké paletě barev, zajisté si tak najdete tu, která vám bude ladit k oknům a dveřím, ve kterých bude síť umístěná. Manipulace s oběma typy sítí proti hmyzu je velmi snadná a pohodlná; sítě jsou velmi odolné, a tak s nimi mohou bez problémů manipulovat i menší děti.

© 2024, Všechna práva vyhrazena, MM Žaluzie interiér Vytvořilo FEO