Máte málo místa v bytě? Zasklený balkón je ideálním řešením I.

Kdo by nechtěl rozšířit svoje bydlení o jeden menší pokoj za poměrně malé peníze? Zejména městské byty se často potýkají se zásadním nedostatkem úložných a obytných prostor. Poslední roky vše ještě umocňuje neúprosně rostoucí cena nemovitostí.

Máte málo místa v bytě? Zasklený balkón je ideálním řešením I.

Když vám doma chybí prostor, nemáte mnoho možností. Nasnadě je sehnat si nové, větší bydlení. Ale ne každému se na kontě válí několik milionů. Trochu levnější možností (ne vždy) je rekonstrukce, ale i s tou je hodně problémů. Pokud máte doma balkón, je tu ještě jedna možnost. Navíc suverénně nejlevnější.

Chybí vám doma místo na posezení u kávy? Toužili jste po zimní zahradě, ale byt 2+1 vám to jednoduše nedovolí? Zasklením balkónu vyřešíte nejen tyto, ale i mnoho dalších strastí spojených se stísněným a nákladným životem v městských bytech. Krom nového prostoru s netušenými možnosti získáte zaskleným balkónem i snížení tepelných úniků, odhlučnění a pokud bydlíte v nižších patrech, tak i zvýšení bezpečnosti vašeho obydlí.

Pokud se před patnácti lety mluvilo o zasklení balkónu jako o novince, která má zkvalitnit život v bytě, dnes už se jedná o stále využívanější standard, kterému se již nikdo nediví. Velký boom zasklívání balkónů přinesl rozšíření nabídky, větší možnosti, a hlavně certifikace firem a typů zasklívání. V dnešní době se tedy nejedná o žádné experimentování, spíše o sázku na jistotu.

Co se nákladnosti zasklení balkónů týká, většinou se nabídka při standardní velikosti balkónu pohybuje v řádu nižších desítek tisíc. Cena za zasklení jednoho metru balkónu se pohybuje kolem tří až čtyř tisíc korun. Není to málo, ale zasklení balkónu pořád vyjde nejméně desetkrát levněji než rekonstrukce bytových prostor a nejméně sto padesátkrát levněji než celé nové bydlení.

dalším článku se podrobně podíváme na to, jak a podle čeho vybrat ideální zasklení pro váš balkón.  

© 2023, Všechna práva vyhrazena, MM Žaluzie interiér Vytvořilo FEO