Markýzy pro kavárny i rodinné domy

Blíží se jaro a s ním i sluníčko a teplo. K tomu neodmyslitelně patří i posezení na venkovních terasách kaváren a restaurací, ale i rodinných domů a zahrádek. Ale aby toho sluníčka nebylo zase moc, tak je důležité tyto prostory zastínit.
 

Markýzy pro kavárny i rodinné domy

Obyčejné slunečníky jsou často nedostačující a navíc jsou poměrně nestabilní. Mnohem lepším způsobem, jak dosáhnout stínu a zároveň ochrany před letním deštěm, jsou markýzy.

Markýzy vám pomohou zastínit větší i menší plochy, takže není problémem zastínit menší balkón v panelovém domě stejně tak jako velkou terasu rodinného domu. Existují dva základní typy markýz - kloubové a kazetové.

Rozdíl mezi nimi spočívá v tom, že u kazetových markýz se látka i celá konstrukce markýzy „schovává“ do kazety, kde jsou všechny tyto prvky chráněny před nepříznivými vlivy počasí. Jejich životnost se tím mnohonásobně prodlužuje. Konstrukce kloubových markýz je však lehčí, a tak není nutné pořizovat k nim elektrické ovládání, ale postačí to manuální fungující pomocí kliky s převodovkou. Mezi sebou se však neliší v nabídce barevných provedení. Oba typy nabízejí celou řadu barev na kvalitních textiliích z akrylátových vláken, které jsou velmi odolné proti zašpinění, stálobarevné a díky dodatečné impregnaci mají také dlouhou životnost.

Žádaným doplňkem, který si lze k markýze pořídit, je větrné čidlo, které automaticky stáhne markýzu při velkém větru a zabrání tak poškození. Markýza může být opatřena i světelným nebo časovým spínačem, aby vaše ranní vstávání bylo příjemnější a bez prudkého slunečního záření.

Markýzy jsou nejen účinným opatřením proti slunečnímu záření, ale také architektonickým doplňkem celé budovy. Poskytnou vám místo, kde se dá v klidu relaxovat a užívat si čerstvého vzduchu bez obav ze spálené pokožky.

© 2024, Všechna práva vyhrazena, MM Žaluzie interiér Vytvořilo FEO