Markýza de Praha

Markýza není jen šlechtický titul některých vznešených dam ve Francii v minulých stoletích, ale je to také efektní způsob stínění ve venkovních prostorách. A kdy jindy než teď na začátku jara bychom měli o jejím pořízení uvažovat. V době, která je jako dělaná pro venkovní posezení s přáteli, nebo i bez nich.

Markýza de Praha
Markýza je vidět především na průčelích kaváren a ostatních restauračních zařízení, ale je to také chytré řešení pro vaši zahrádku nebo terásku u domku, kde by složitá instalace velkých slunečníků byla příliš fyzicky a možná i psychicky náročná. Markýza vás ochrání nejen před silným slunečním zářením, ale v případě nepříznivého počasí zabrání tomu, abyste při sezení venku úplně zmokli. Ani ti z vás, kteří nejsou vlastníky domku se zahradou, nemusí zoufat, markýzy se dají instalovat také na balkóny, kde poslouží stejně dobře jako u domu a výsledek je také stejně efektivní.  

screenshot184_2_615

Markýzy mají lehkou a hlavně jednoduchou konstrukci, takže manipulaci s nimi zvládnou i ti méně manuálně zruční, pokud byste si i tak nebyli zcela jistí, jak ji ovládat, tak vám naši zaměstnanci rádi poradí a zaučí vás. Ovládat se dají buď ručně pomocí odnímatelné kliky, anebo pomocí elektromotorku se senzorem, který sám hlídá úhel dopadání světla, nebo rychlost větru, a může přizpůsobit nastavení markýzy tak, aby nedošlo k jejímu poškození.

Barevnost markýzy si jako u každého našeho výrobku můžete zvolit podle svého vkusu. Nejčastějším vzorem jsou vodorovné dvoubarevné pruhy, ale vaší fantazii se meze nekladou a markýzu vám přizpůsobíme. O zachování barev se nemusíte bát, protože každá markýza je ošetřena speciální povrchovou úpravou, barvy tak zůstávají syté i po dlouhodobém používání.

screenshot184_602

Nakonec zbývá dodat snad jen to, že ať už si pořídíte markýzu nebo slunečník, tak je vždy nejdůležitější, abyste si posezení pod nimi řádně užili a nenechali se odradit ani nepřízní počasí.


Přijďte si vybrat typ i barvu markýzy přímo k nám do vzorkovny. Rádi Vám poradíme při výběru a zjistíme i montáž po celé Praze i okolí do 50 km!

© 2023, Všechna práva vyhrazena, MM Žaluzie interiér Vytvořilo FEO