Kazetové nebo kloubové markýzy?

Uvažujete, jaký typ markýzy pro vás bude lepší – zda kloubový nebo kazetový? Tak se pojďme podívat, čím se od sebe liší a jaké mají výhody.
 

Kazetové nebo kloubové markýzy?

Oba dva typy vám za horkých letních dnů přinesou příjemný stín, a protože jsou často vyráběny z vodotěsných materiálů, nemusíte nervózně sledovat předpověď počasí, zda vám do plánovaného oběda na terase nezasáhne déšť.
 

A která lépe splní vaše potřeby?

Kazetové markýzy

Jak už napovídá její název, nosným profilem markýzy je kazeta, ve které se nachází motor výsuvného mechanismu, ramena i látka. Právě kazeta je tou největší výhodou. Když markýzu zrovna nepoužíváte, stáhnete ji do uzavřené schránky, kde jsou všechny části chráněné proti dešti, silnému větru a jiným rozmarům počasí. To vám zajistí delší životnost látky i celého mechanismu. A protože můžete látku snadno skrýt, zůstává déle čistá a nevyžaduje tak častou údržbu.

Pokud hledáte nejlepší řešení pro zastínění balkónu či terasy a chcete špičku na trhu, kazetová markýza je tím správným řešením.

Kloubové markýzy

Oblíbené řešení pro zastínění teras, zahrádek nebo třeba balkonů, kdy je konstrukce tvořena kloubovými rameny, která zajišťují vysouvání. Je to jednoduchá, kvalitní, a navíc i cenově dostupnější varianta. Výhodou je i nižší váha a snadná montáž.

Na rozdíl od kazetové markýzy není ve složeném stavu látka a mechanismus krytý schránkou, je tedy náchylnější k ušpinění nebo poškození. Je proto lepší kloubovou markýzu umístit na místo, kde bude při zatažení kryta střechou nebo v panelovém domě například balkónem souseda nad vámi.

Ovládání markýz je jednoduché, můžete si zvolit buď manuální nebo pomocí motoru. Motorové markýzy můžete ovládat spínačem či dálkovým ovládáním.
 

Nezapomeňte na chytré doplňky

Pokud na vašem balkónu či terase často a silně fouká, pořiďte si chytré větrné čidlo. Jeho úkolem je stáhnout markýzu při nadměrném větru a zabránit nechtěnému poškození. Vše zařídí automaticky bez vaší asistence a ušetří vám starosti.

Dalším praktickým doplňkem, který šetří váš čas je světelný nebo časový spínač. Na něm si snadno nastavíte roztáhnutí a stažení vaší markýzy v určitou denní dobu.

Nabídka MM-Žaluzie je široká, vybrat si tak můžete z různých druhů, kterými jsou: Scrigno, Segno, Kaseta, Dima, Dima 350, Noveta, Noveta plus a Klasik. 

© 2023, Všechna práva vyhrazena, MM Žaluzie interiér Vytvořilo FEO