Je lepší vanový závěs nebo vanová zástěna?

Když se sprchujeme, je to často velký boj, abychom si koupelnu celou nevyplavili. No a třeba s dětmi je to ještě větší boj. Ti s vodou cákají po místnosti někdy i zcela záměrně, protože je to prostě zábava.  

Je lepší vanový závěs nebo vanová zástěna?

Zábrany můžeme rozdělit na dvě základní řešení. První je sprchový závěs. Ten je vyroben buď z textilie nebo z umělých látek. Výhodou je poměrně snadná instalace. Stačí ho pověsit na tyč nad sprchou či vanou. Výhodný je i cenově, pás látky seženete už za pár stokorun a i pěkné designové kousky vás nevyjdou více než třeba na tisícovku.

 

Ale závěs má i své nevýhody. Tu první asi každý známe – mokrý textil má tendenci se na člověka přilepit, navíc je voda na něm už studená. No zkrátka, není to věc, která nás při horké sprše potěší. Další nevýhodou je údržba, závěs musíte pravidelně sundávat a čistit, aby se na něm nezačalo dařit různým plísním a bakteriím.

 

Druhou možností je pořídit vanovou zástěnu. Ta vypadá "jako klasické okno" a je vyrobena buď z umělé hmoty nebo bezpečnostního skla. Cenově se u zástěn pohybujeme už v tisících, ale zase za to dostaneme výrazně lepší komfort.

 

Sklo se na vás nijak nelepí, ani ho neodfoukne průvan a nic vám tak nebude rušit dlouhou horkou sprchu, jak ji máte rádi. Zástěna je také mnohem elegantějším řešením, můžete zvolit různé designy skla i celé zástěny, aby vaše koupelna byla naprosto ťip ťop.

 

V naší nabídce najdete zástěny od firmy Ravak ve čtyřech základních provedeních.

- Jednodílné

- Dvoudílné

- Trojdílné

- Pětidílné

 

Počet dílů není jen výmyslem designérů, ale hlavní funkcí je hlavně úspora místa. Jednotlivé díly jsou pohyblivé a umožňují je natočit podle toho, kde zrovna potřebujete v koupeně více místa. Prostorově nejúspornější je rozhodně pětidílná varianta.

 

Výhodou je i snadná údržba. Na zástěně se nedrží vlhkost a stačí jen čas od času umýt hůře přístupná místa v rozích, ohybech, případně spoje mezi jednotlivými panely.

© 2023, Všechna práva vyhrazena, MM Žaluzie interiér Vytvořilo FEO