Japonské stěny - více než jen módní hit

Způsobů, jak zabránit nepříjemnému slunečnímu svitu vstup do našich domácností, je mnoho, ale asi žádný z nich nelahodí oku tak, jako správně zvolená japonská stěna.

Japonské stěny - více než jen módní hit

Zákazník má na výběr nepřeberné množství barev a motivů, které si může zvolit tak, aby se stěna hodila ke zbytku interiéru. A právě díky rozsahu možností, které jsou na výběr, se japonské stěny stávají velkým hitem mezi designéry. Ti je využívají nejen jako náhražku klasických žaluzií, ale také jako efektní zástěnu, která rozděluje pokoj na několik částí. Stěny jsou uchyceny v malých kolejničkách, které spolu s jejich malou hmotností zajišťují snadnou manipulaci. Menší nevýhodou může být to, že ne každá stěna zvládne zabránit veškerému slunečnímu svitu, a proto nemusí být vhodné do místností, kde sluneční světlo není úplně žádoucí, jako jsou ložnice, jinak je jejich využití možné kdekoliv.


Ovšem vybrat tu správnou japonskou stěnu může být složitější, než se na první pohled zdá. Kromě toho, že musíte skloubit její barvu a motiv se zbytkem místnosti, je také důležité vybrat si správného dodavatele. Rozhodně se nevyplatí šetřit na materiálu, protože by vám stěna měla sloužit dlouhá léta. A tak je důležité vybrat si odolný materiál, kterému jen tak nevyblednou barvy. Nejlepší je obejít několik specializovaných firem a popřemýšlet o všech pro a proti, které nabízí. Pořizovací cena je zajisté o něco vyšší než u běžných žaluzií, nebo textilních závěsu, ale s japonskou stěnou získáte víc než jen praktické stínidlo, získáte jedinečný bytový doplněk, který vám nikdy nezevšední a který vám rozzáří interiér i bez slunce.

© 2023, Všechna práva vyhrazena, MM Žaluzie interiér Vytvořilo FEO