Japonské stěny

Na první pohled se nemusí zdát, že se jedná o stínící techniku, ale na druhý pohled zjistíte, že jsou japonské stěny velmi elegantním způsobem, jak zabránit světlu, aby pronikalo do interiéru. Princip japonských stěn vychází z klasického stylu japonského domu, kde posuvné příčky tvořily příčky mezi jednotlivými místnostmi, nebo sloužily i jako obvodové zdi.

Japonské stěny

Japonská stěna se tak skládá většinou z několika panelů z textilie, které se volně posouvají v kovových kolejnicích (umístěných ve stropě). Vhodné jsou především pro zastínění velkých ploch, ale hodí se samozřejmě i na menší plochy.


Japonské stěny jsou určeny především pro lidi, kteří se chtějí nějakým způsobem odlišovat od toho, co je běžné, chtějí být originální a nápadití. Ale své využití najdou například i jako příčka rozdělující lůžka v nemocnici, nebo prostory v kancelářích; nejde ale o příčku, která by bránila také šíření zvuků.


Jednotlivé panely se dají nejen posouvat, ale také shrnovat. A to za pomoci tyče, šňůrky a u některých modelů i elektromotorem. Celkově jsou japonské stěny velmi variabilní a přizpůsobí se přesně vašim potřebám.


Japonské stěny jsou tvořeny z různých textilií, vybrat si můžete látky průsvitné, nebo plně zatemňující (a vše mezi tím), lehké tkaniny, nebo naopak těžké závěsové. Samozřejmostí je také výběr z mnoha různých barev a vzorů (v současnosti více než 200). Objednat si také můžete panely, které jsou rozdělovány dřevěnými lamelami, které umocní japonskou stěnu jako designovou zvláštnost a zároveň jako přírodní prvek ve vašem interiéru.


Pořízením japonské stěny rozhodně neprohloupíte. Nejen, že uspokojí všechny požadavky, které na stínění máte, ale také vaši příbuzní a přátelé budou zajisté obdivovat její vzhled a vaši fantazii při renovaci interiéru.

© 2023, Všechna práva vyhrazena, MM Žaluzie interiér Vytvořilo FEO