Japonská stěna je více než jen stylové stínění

Když se řekne japonská stěna, většině z nás se nejspíš vybaví asijskou kulturu, látky prošité tygřími hlavami a mnoho dalšího. Pro mnohé bude však překvapením, že japonské stěny jsou ve skutečnosti moderní a elegantní posuvné stěny bez tygřích motivů. Najdete je navíc stejně tak ve francouzských, českých a amerických domácnostech jako v těch japonských.

Japonská stěna je více než jen stylové stínění

Stejně jako u rolet nebo žaluzií je primární funkcí japonských stěn zastínění. Pokud se tedy budeme bavit o tom, kde japonské stěny najdete nejčastěji, odpověď bude jasná. Nejvíce rozšířené jsou stěny u oken větších rozměrů. Věděli jste ale, že se japonské stěny používají také k rozdělení prostor, vytvoření menšího koutu v pokoji a podobně? Souvislost s okny je tedy zřejmá, ale japonské stěny jdou mnohem dál.

Odpovědí na otázku, co jsou vlastně japonské stěny, by tedy bylo, že se jedná o moderní stínící a dělící techniku, která má sice kořeny v Asii, ale vydobyla si nesmazatelné místo na trhu celosvětovém.

Typově dělíme japonské stěny na panelové a posuvné. Zatímco posuvné nachází svou přednost ve flexibilitě a možnosti shrnout panely tak, aby nebránily ve výhledu, panely jsou přidělávány pomocí suchého zipu. Je tedy možné je úplně odstranit a později zase vrátit zpět. Kvalitní dodavatelé nabízí nepřeberné množství druhů a vybere si snad úplně každý.

Jinou velmi esteticky zajímavou variantou je využití japonských stěn k předělení určité části pokoje. Stěnu můžete zvolit, pokud například potřebujete oddělit kuchyň od jídelny, ale nejčastěji ji využijí ti, co si chtějí v obývacím pokoji vytvořit separátní koutek, ať už na práci nebo pro děti. Japonské stěny k tomuto účelu fungují skvěle, látky pro toto využití jsou masivnější a vydrží hodně. Navíc nejde o řešení definitivní a vaše rozhodnutí se dá velice rychle změnit a stěnu umístit jinam.

© 2023, Všechna práva vyhrazena, MM Žaluzie interiér Vytvořilo FEO