Jaké žaluzie zvolit pro dřevěná a špaletová okna?

Pokud máte doma dřevěná, nebo špaletová okna, pak jistě přemýšlíte nad systémem žaluzií, který by byl pro vaše okna ideální. Do tohoto typu oken není možné instalovat klasické ovládání žaluzií na řetízek. 

Jaké žaluzie zvolit pro dřevěná a špaletová okna?

Proto jsou pro vás ideální interiérové žaluzie ovládané šňůrkou a táhlem. Tato klasická a osvědčená forma ovládání žaluzií je neocenitelná právě u špaletových a dřevěných oken a nabízí také spoustu dalších výhod. Rozhodně oceníte možnost meziokenního provedení těchto interiérových žaluzií. Variabilní systém ovládání, který jsme již několikrát zmínili, se skládá ze šňůrky, táhla a knoflíku. Tento systém ovládání žaluzií je velice oblíbený a jistě vás potěší jeho variabilita.

Máte doma okna netradičních rozměrů a tvarů? Rádi byste sehnali žaluzie na šikmá okna? Už nehledejte. Právě interiérové žaluzie ovládané šňůrkou a táhlem jsou vyráběny i ve variantách pro atypická šikmá, oblouková nebo lomená okna.

A jaká je vaše vysněná barva žaluzií? Vzhledem k tomu, že žaluzie již dnes neslouží pouze jako stínící technika, ale stávají se často i bytovým doplňkem, můžete si vybrat z nepřeberného množství variant podle vzorníku RAL. Na výběr máte z několika barevných provedení lamel i profilů a barevných jistě si mezi nimi vyberete tak, aby vaše žaluzie stylově doplnili váš interiér.

Už si nemusíte marně lámat hlavu s tím, jaké zvolit žaluzie pro vaše dřevěná okna. Také okna špaletová a okna atypických tvarů, mohou být opatřena krásnými interiérovými žaluziemi v mnoha barevných provedeních. Jelikož do těchto oken není možné montovat žaluzie ovládané na řetízek, zvolte klasickou variantu žaluzií se šňůrkou, táhlem a knoflíkem, které budou vašim oknům slušet, udělají tak službu hned dvakrát - postarají se o zastínění prostoru a zároveň budou vkusným bytovým doplňkem.

© 2023, Všechna práva vyhrazena, MM Žaluzie interiér Vytvořilo FEO