Jaké jsou výhody látkových rolet a proč jejich obliba rok od roku stoupá?

Přemýšlíte o vhodném stínění do interiéru a rádi byste se zaměřili nejen na užitek, ale také na design? Pak bychom vám rádi přestavili znovuobjevené látkové rolety. Možná si je někteří z vás pamatují z 80. let, kdy byly prakticky v každé domácnosti a nevypadaly moc pěkně. Ovšem doba pokročila a vy můžete vybírat z mnoha stylů a barev.  

Jaké jsou výhody látkových rolet a proč jejich obliba rok od roku stoupá?

Elegantní prvek, který si zamilujete

Pokud jde o stínění do domácnosti, hledáme takové, které nám poskytne ty nejlepší služby, za příznivou cenu a pěkně se hodí místnosti. Doporučujeme látkové rolety, jejichž vlastnosti je předurčují do každé místnosti. Hodí se do obýváku, dětského pokoje i ložnice. A velmi jednoduše je lze sladit s bytovým vybavením.
 

Jaké jsou hlavní přednosti látkových rolet?

Největší benefit spočívá v tom, že dokážou poskytnout kvalitní stínění. Jsou mnohem praktičtější než běžné závěsy, od kterých většina domácností postupně upouští a dokonce směle konkurují žaluziím.

  • Ochrana před sluncem
  • Poskytují dostatek soukromí
  • Fungují jaké jako termoizolace, látková roleta může ušetřit až 34 % nákladů za vytápění, neboť zabraňuje úniku tepla z místnosti
  • Do jisté míry jde také o protihlukovou izolaci
     

Instalaci zvládne téměř každý

Na rozdíl od žaluzií si látkové rolety můžete nainstalovat sami. I když bez trošky zručnosti se samozřejmě neobejdete. Lze ji upevnit na strop nebo jednoduše mezi okno či přímo nad okno.
 

Pro jaké typy oken jsou vhodné?

Jednoduše řečeno pro všechny. Ať už máte okna dřevěná, plastová či hliníková, rolety můžete bez obav namontovat. Dokonce jsou vhodné i na střešní okno, kde vám poskytnou tu nejlepší službu. Je úplně jedno, jak jsou okna velká, látkovou roletu lze nainstalovat do každého.
 

Snadná údržba i ovládání

S látkovými roletami nebudete mít mnoho práce. Moderní rolety jsou vyrobeny z kvalitních antistatických tkanin, které zabraňují usazování prachu na jejich povrchu. Takže se nemusíte obávat, že se na nich bude neustále usazovat prach. A pokud náhodou ano, stačí je jednoduše vysát.
 

Druhy ovládání

Můžete zvolit buď manuální, nebo motorové. Rozdíl je samozřejmě značný. Klasické manuální nejsou nijak složité. K dispozici máte řetízek či šňůrku. Ovšem větší komfort přináší ovládání motorové s využitím dálkového ovládání. U těch propracovanějších modelů si můžete dokonce nastavit čas, kdy budete chtít roletu stáhnout nebo vytáhnout. Velmi praktické je také sluneční čidlo, kdy se roleta automaticky zatáhne, jakmile začne do okna pražit slunce.  

© 2023, Všechna práva vyhrazena, MM Žaluzie interiér Vytvořilo FEO