Jak zastínit střešní okna?

Snem mnohých z nás je prostorné podkrovní bydlení, to má však i své nástrahy. Jednou z těch, na které při bydlení pod střechou jistě narazíte je zastínění oken, které se může spoustě z nás zdát problematické. Proto vám v tomto článku poradíme, jak se se zastíněním střešních oken vypořádat chytře a elegantně.

Jak zastínit střešní okna?

To, co je důležité vědět o střešních oknech je především, že propouštějí často mnohem větší množství slunečního světla, než je tomu u oken klasických. Protože je k nim však často poměrně obtížný přístup, zůstávají střešní okna často bez stínící techniky, což však není zrovna ideální. Střešní okna si totiž zaslouží stejnou péči, jako okna běžná, a proto i pro ně existuje opravdu široká nabídka žaluzií a rolet. Vybrat si můžete rolety na střešní okna, žaluzie na střešní okna, nebo třeba veselé barevné dětské rolety na střešní okna s motivy s pohádek. Takže i podkrovní dětský pokojíček si přijde na své. 

Rolety a žaluzie pro střešní okna jsou dostupné v mnoha barvách i materiálech, v podstatě se výběr může vyrovnat nabídce stínící techniky pro běžná okna. U střešních oken také nemusí stínící technika sloužit jen ke svému primárnímu účelu, ale často se stává také stylovým doplňkem domácnosti. Podle designu vašeho bydlení si tak můžete vybrat přesně taková žaluzie či rolety pro střešní okna, které doplní vaši domácnost a vnesou do ní jedinečnou atmosféru. Montování žaluzií do střešních oken v Praze je pro nás hračkou, proto se neváhejte ozvat, pokud potřebujete rady se zastíněním střešních oken. 

Pro mnohé se zdá být zastínění střešních oken problematické, my však věříme, že pokud si vyberete ty správné rolety či žaluzie pro střešní okna, bude vaše podkrovní bydlení tím nejkrásnějším a nejútulnějším domovem, kde vás sluneční paprsky budou hřát jen tehdy, budete-li si to přát. Díky žaluziím do střešních oken si zkrátka můžete hlídat nejen světelnou atmosféru, ale také teplotu vašeho domova.

© 2023, Všechna práva vyhrazena, MM Žaluzie interiér Vytvořilo FEO