Jak silný jste spáč?

Jak silný jste spáč?

Zatímco někdo může v klidu spát i bez závěsů, či jiného zatemňujího doplńku, jiný ihned vše zatahuje, protože nedává přednost probuzení denním světlem. A někomu stačí jen bežné zastínění bez důkladného zatemnění Do jaké skupiny patříte vy?

Spáč těžký: stačí mu lehká roleta nebo i vnitřní žaluzie

Světlo ho nevzbudí. Nebo naopak: především v zimně okna nezatemňuje a při vstávání si pomůže slunečními paprsky. Pro něj se hodí lehké stínění jako vnitřní rolety  nebo

horizontální žaluzie: nebude mu vidět do ložnice a pro letní ráno si jimi může zastínit, ale nerozhodí ho, když po stranách pronikne krapet světla.

Spáč lehký:raději si zatáhne a  zvolí si venkovní žaluzie nebo rolety black out

Rád spí za tmy a je náročný. Může mu stačit noční uzavření venkovních žaluzií, které mají i další výhodu a to v  zimě -pomůže tepelnou izolaci, v létě zasedost  nahradí klimatizaci.

Pokud chce jen vnitřní stínění a nechce nic montovat na fasádu, sáhne po látkových roletách nebo klasických zatemňovacích závěsech. V těch se, ale usazuje prach a je dobré je čas od času vyprat. Údržba rolet je o dost snazší, čistí se samotným vytahováním a v případě ušpinění stačí látku umýt vlhkým hadrem.

Spáč lehký:Bez úplné tmy se mu špatně spí: Zvolí předokenní venkovní rolety

Čím víc tmy, tím lépe.A jen ty to dokážou.Jeho ložnice by se případě měla fungovat jako temná komora i pro něj existuje řešení: Dokonalé zatemnění poskytou předokenní rolety. Vytvoří celistvou vrstvu, která zabrání přístupu jakéhokoli světla a ztlumí i zvuky, což mu pomůže s nerušeným spánkem. Sluch totiž usíná jako poslední.

Přes den může rolety doplnit například plissé žaluziím.

To ale musí být v provední blackout duette.

Tak do jaké kategorie spáčů patříte vy?

 

© 2024, Všechna práva vyhrazena, MM Žaluzie interiér Vytvořilo FEO