Jak postupovat při výběru stínění

V tomto článku se nebudu zaobírat konkrétním typem stínění, ale zaměřím se na to, jak si správně vybrat stínění vhodné právě pro vás. Pokusím se tu nastínit pár rad pro to, aby byl výsledný efekt dokonalý.

Jak postupovat při výběru stínění

Ještě než si zajdete do obchodu objednat konkrétní model, měli byste zvážit několik věcí. Tou hlavní a nejdůležitější je konkrétní typ stínění, tedy jestli zvolíte interiérové nebo exteriérové žaluzie, nebo rolety, japonskou stěnu nebo plisé žaluzie. Každá technika má své výhody i nevýhody. Jaké to jsou, to si můžete přečíst v předchozích článcích, speciálně věnovaných jednotlivým typů stínění.

Když už máte tedy vybranou techniku, je na řadě zvážit, v jakém provedení si ji zakoupíte. Z jakého materiálu (pokud je tu možnost vybrat si materiál), jakou barvu, popřípadě design s konkrétním či abstraktním motivem, nebo také způsob ovládání (opět pokud je na výběr více možností). Je dobré mít promyšlených několik možností a kombinací v případě toho, že by vám vybraný produkt v reálu nepřišel vhodný, nebo cenově dostupný.
 

Poté už následuje výběr firmy, která vám vybraný výrobek zhotoví, dodá a případně i odborně namontuje. Podle mě je nejlepší projít si buď na internetu, nebo osobně nabídky různých firem, které máte v okolí, a porovnat si ceny. Dobré je také prohledat internet a zkusit najít reference o jednotlivých firmách, tedy to, jak s nimi byli jejich zákazníci spokojeni. Často to pomůže předejít zbytečným stresům z nahánění řemeslníků a z dlouhé dodací doby.

Nakonec už zbývá jen to, abyste se pohodlně uvelebili a užívali si ten krásný pocit z nového doplňku vašeho domova. Přeji vám šťastnou ruku při výběru stínící techniky přímo pro vás a ať vám sluníčko dělá jen radost a žádné vrásky.
  

  

japonske-steny

 

© 2023, Všechna práva vyhrazena, MM Žaluzie interiér Vytvořilo FEO