Jak nápaditě sladit roletu či stínění s interiérem II.

Listujete s oblibou časopisy o bydlení a přemýšlíte, jaké je tajemství těch katalogových interiérů, že vypadají tak pěkně a stylově? Většinou je to o chytrých detailech, správném sladění barev a materiálů a práci s prostorem a světlem. Jedním z detailů, který není dobré podcenit jsou správné žaluzie, látky a stínění.

Jak nápaditě sladit roletu či stínění s interiérem II.

V dnešní době vládne u vybavení pokojů minimalismus. Málo nábytku, jemné a jednoduché linie, sklo, kov, bílá barva. Takové interiéry mohou někdy vypadat chladně a neosobně, jako by v domě nikdo nežil. Aby se tomu bytoví designéři vyhnuli, oživují podobné pokoje výrazné detaily. Může to být velká barevná sedačka, výrazný koberec, velký obraz na stěně, nebo třeba zajímavě řešené stínění na oknech.

 

Do domů s velkými francouzskými okny se skvěle hodí vertikální žaluzie. Díky jejich výšce to mohou být právě ony, které budou dominantou interiéru. Stačí je vybrat v nějaké výraznější barvě. Tu si můžete přizpůsobit opravdu podle sebe, vyrábějí se v odstínech snad všech barev, výrazných i jemných.

 

Častější variantou je, že žaluzie doplňují jiný výrazný motiv v místnosti. Většinou sedačku nebo koberec. V takovém případě je nejlepší zvolit jemnější odstín. Třeba dominantní modrou sedačku můžete doplnit jemně azurovými nebo tyrkysovými tóny žaluzií.

 

U domů s francouzskými okny pracujte i s exteriérem. Vysoká okna jsou právě od toho, aby propojila obývací místnost s tím, co je venku. Pamatujte na to při výběru žaluzií. Pokud na dům navazuje dřevěná veranda a v místnosti také máte dřevěnou podlahu, vyberte takovou žaluzii, která nebude tento plynulý přechod rušit. Nejlepší jsou světlé odstíny hnědé a béžové.

 

Druhou možností je naopak podpořit kontrast mezi interiérem a exteriérem. Sklo, kov a minimalismus uvnitř skvěle doplní čistě bílé žaluzie. Když je odhrnete, otevřete si výhled třeba na rozkvetlou zahradu.

 

Stínění je mnohem více než jen technickou překážkou před ostrým sluncem. Pokud ho správně využijete, může být tou poslední třešničkou na dortu perfektního interéru. Může zařídit úplně nový pohled na bydlení, na spojení interiéru se zahradou. Stačí s ním pracovat chytře a odvážně. 

© 2023, Všechna práva vyhrazena, MM Žaluzie interiér Vytvořilo FEO