Jak nápaditě sladit roletu či stínění s interiérem I.

Listujete s oblibou časopisy o bydlení a přemýšlíte, jaké je tajemství těch katalogových interiérů, že vypadají tak pěkně a stylově? Většinou je to o chytrých detailech, správném sladění barev a materiálů a práci s prostorem a světlem. Jedním z detailů, který není dobré podcenit jsou správné žaluzie, látky a stínění.

Jak nápaditě sladit roletu či stínění s interiérem I.

Dnes se blíže podíváme na interiéry, kde je dominantním prvkem tmavé dřevo. Takové prostory můžeme často vidět v horských chalupách. Ale nejen tam. Designéři se rádi inspirují tímto stylem a není problém sehnat nábytkové sestavy, které jej kopírují. A i v moderním městském bytě hraje tmavé dřevo často důležitou roli. Je totiž elegantní a krásné.

Dřevo nikdy neurazí

Pokud v interiéru vládne dřevo a spíše rustikálnější styl nábytku, sáhněte po dřevěných nebo bambusových žaluziích. Skvěle podrtrhnou celkovou atmosféru pokoje. Dejte si ale pozor na to, aby pak pokoj nebyl tmavý a temný. Mnoho dřevěných prvků může interiér opticky zmenšit. Po dřevěných žalužiích tedy sáhněte, pokud je pokoj větší, má bílé stěny nebo ho opticky zvětšuje jiný světlý nábytek, například sedací souprava ve světle krémovém odstínu.

Do stejného typu interiéru se skvěle hodí i římské rolety. Materiálem i designem pěkně doplní interiér a dodají mu příjemnou, domácí atmosféru. Z pokoje bude doslova sálat teplo domova. Parádním detailem u římských rolet je jejich skládání. Rolety můžete snadno vytáhnout do libovolné polohy a dát vyniknout originálně vypadajícím skladům.

Pokud jste opravdu zastánci tradic, asi nic ve vašich očích nepřekoná klasickou záclonu, nejlépe s nějakou jednoduchou krajkou. Ale pokud se nebojíte i v tradičně zařízeném interiéru experimentovat, jsou právě dřevěné žaluzie a římské rolety zajímavou volbou.

© 2023, Všechna práva vyhrazena, MM Žaluzie interiér Vytvořilo FEO