Hledáte stínění na zahradu? Možností je spousta

Ačkoli je léto téměř u konce, na nákup zahradního stínění není nikdy pozdě. Navíc nás určitě ještě několik slunečných a teplých dnů v září čeká. Pokud jste se tedy rozhodli pořídit si zahradní stínění, dáme vám pár zajímavých a především praktických tipů.  

Hledáte stínění na zahradu? Možností je spousta

Když se řekne stínící technika, většinu z nás napadnou žaluzie a rolety. Ano, ty patří mezi nejběžnější stínění. Ovšem jaké stínění využít pro terasy, pergoly a zimní zahrady? 

Pokud máte doma terasu, doporučujeme vám terasové markýzy s výsuvem. Můžete si vybírat z kloubových a kazetových markýz. Výhodou kazetové markýzy, jak už její název napovídá, je kazeta, do které se při zasunutí schová výsuvný mechanismus i látka. Kazeta je chrání před opotřebováním a poškozením a markýza tedy nevyžaduje ani tak častou údržbu. Detailněji jsme se rozdílům věnovali ve speciálním článku.

Chcete si prodloužit letní sezónu? V takovém případě vsaďte na zimní zahradu. Zahrady se však v létě neúměrně přehřívají. Jak tomu zamezit? Pořídíte si vhodné stínění. Vhodné jsou venkovní žaluzie, předokenní rolety či textilní svislé markýzy.

Předokenní rolety nám zajistí nejen ochranu proti slunci, ale také energetické úspory. Perfektně tlumí hluk a zajistí vám dostatečné soukromí. Svislé venkovní markýzy se zase často používají u menších oken.

Velmi oblíbeným stíněním jsou pergoly. Můžete ji umístit u fasády a částečně ji zakotvit do stěny či nechat stát samostatně v zahradě. Pergoly lze doplnit bočními stěnami. Navíc textilie z tkaniny mají povrchovou úpravu proti UV záření, dešti a větru. Stínící prvky lze jednoduše ovládat pomocí elektromotoru na dálkové ovládání.

Trávíte rádi svůj volný čas s přáteli na zahradě? V takovém případě vsaďte na zahradní altánek, který představuje příjemné místo na zahradě ve stínu. V altánu můžete odpočívat nebo se bavit s rodinou či přáteli. Je to ideální místo, kde trávit horké letní dny.

Bez kvalitního stínění se v létě zkrátka neobejdete. Nejoblíbenější jsou tradičně markýzy a rolety. Nechte se inspirovat. 

© 2023, Všechna práva vyhrazena, MM Žaluzie interiér Vytvořilo FEO