Duorolety

Duoroleta, někdy také nazývaná jako roletová žaluzie, je něco mezi roletou a žaluzií, přitom však kombinuje výhody obou typů stínění, svým majitelům tak poskytuje moderní a účelné zastínění.

Duorolety

Jedná se o látkové rolety, při kterých se pravidelně střídají plné a transparentní horizontální pruhy. To pomáhá dosáhnout zatemnění či rozjasnění přesně podle vaší potřeby. Regulovat se však touto roletou dá i propustnost tepla do interiéru. Při úplném zavření neproniká do interiéru žádné světlo (a minimum tepla) a naopak při úplném otevření proniká pouze 50% světelných paprsků. Propustnost však můžete regulovat i tím, že roletu necháte vytaženou jen do určité výšky.


Duorolety jsou vyráběné z odolných, avšak prodyšných látek, jejichž údržba je velmi snadná. Stačí ji vertikálně buď vysát, nebo jen otřít mokrou houbou, nebo hadříkem a je hotovo.


Ovládání duorolety je v podstatě stejné jako u ostatních typů rolet- běžně se tedy dodávají s řetízkovým ovládáním, ale náročnější zákazník si může vybrat i duoroletu s motorickým ovládáním. Vybrat si může také to, zda chce mít duoroletu s kastlíkem, do kterého se roleta zaroluje, či bez kastlíku. To poslední, ale asi nejdůležitější, co musí zákazník zvolit je barva, či barevná kombinace látek, ze kterých chce mít duoroletu vytvořenou. Díky zvolené barvě se pak ale z duorolety stává opravdový designový doplněk vašeho interiéru. Duoroleta se dá využít i při zastínění koupelen před zvědavými zraky sousedů. V tom případě je ale dobré domluvit se na určitém typu látky (ne všechny jsou totiž vhodné do vlhkého prostředí). Jestliže hledáte neotřelé moderní stínění, tak jsou duorolety to pravé pro vás.

© 2024, Všechna práva vyhrazena, MM Žaluzie interiér Vytvořilo FEO