Čisté žaluzie snadno a rychle

Asi tak jako každá věc v domácnosti i mimo ni, tak i žaluzie do plastových a dřevěných oken vyžadují péči a pravidelnou údržbu. A právě na žaluzie a ostatní stínící techniku se často zapomíná.

Čisté žaluzie snadno a rychle

Lidé mají pocit, že se žaluzie přece nemohou ušpinit, a tak často nastává situace, že mají sice krásně čistá a vyleštěná okna, ale na žaluziích před nimi stojí spousta prachu a nečistot. Nemusím pak dodávat, že tyto nečistoty jsou pro alergiky velmi nepříjemné.

Proto, abyste důkladně vyčistili žaluzie, tak je nemusíte sundávat z oken. Při běžném úklidu postačí obyčejná prachovka, ale prach se při manipulaci s ní víří po celém pokoji a ze žaluzií se dostane na zem, čímž se problém s ním vlastně vůbec nevyřeší. Další možností pak je mokrý hadr. Ovšem toto řešení je velmi zdlouhavé vzhledem k tomu, že musíte očistit každou lamelu zvlášť a přitom hadr pravidelně vyplachovat.

Nejlepším řešením nejen z hlediska časové náročnosti, ale také ze zdravotních důvodů je čistič žaluzií AirDuster. Jedná se o rotační kartáč, který se dá navíc připevnit k trubici od vysavače, takže prach, který kartáč smete je okamžitě vysán. Do vzduchu kolem se tak nedostane ani snítko, a vy po vyčištění žaluzií nemusíte znovu vyluxovat celý pokoj. Výhodou oproti běžným mechanismům čištění je také to, že na jedno „přejetí“ z jedné strany na druhou očistíte několik lamel najednou. Žaluzie jsou tak čisté během chvilky a vám zůstane volný čas například na procházku s dětmi.

Údržba žaluzií s čističem AirDuster vás určitě bude bavit, takže někdy zdlouhavý předvánoční či jiný úklid pro vás už nebude jen utrpením, ale činností, jenž zkrášlí váš dům a vás přitom nevyčerpá. Určitě pak nezapomenete vyčistit i vaše žaluzie.

© 2023, Všechna práva vyhrazena, MM Žaluzie interiér Vytvořilo FEO