Bezpečnost především

Asi každý, kdo měl někdy dítě, ví, že stačí chvilka nepozornosti a dítě se dostane v tom lepším případě do potenciálně nebezpečné situace, v tom horším případě si rovnou ublíží. K úrazu může dojít velmi rychle a to za použití i těch nejobyčejnějších věcí jako je například obyčejná tužka, nebo řetízek na ovládání žaluzií nebo rolet.

Bezpečnost především

Výrobci stínící techniky jsou si toho vědomi, a tak instalují na ovládací mechanismy žaluzií i rolet speciální prvky, které mají nehodám předejít. Je jedno, jestli se jedná o žaluzie v plastových oknech, nebo v eurooknech, princip je stejný. Existují tři základní typy ochranných prvků.

Prvním z nich je spojka. Jedná se o větší plastový prvek, který umožní roztržení řetízku, v případě, že na něj působí síla větší než 6 kilogramů. Není tak možné utvořit smyčku, ve které by se dalo uvíznout a škrtit se.

Další možností je kladka, kde je ovládací šňůra pevně napjatá, takže vytvořit smyčku je v podstatě nemožné. Poslední možností pak je naviják, nebo dvě kolečka. Oba mechanismy mají za úkol udržet šňůry mimo dosah dětí tím, že je upevní, takže děti nesvádí žádný provázek, či řetízek, za který by mohly tahat.

Ani ten nejlepší bezpečnostní mechanismus však nemusí vždy zabránit nějaké nehodě, a tak je důležité se potenciálně nebezpečným situacím vyhýbat. Například tím, že nepostavíte dětskou postýlku, nebo cokoliv, po čem by mohlo dítě vyšplhat, k oknu. Děti by si s ovládáním žaluzií či rolet neměly nikdy hrát. Zabráníte tím nejen úrazu, ale také poškození stínění. Myslete tak nejen na jejich zábavu, ale také na jejich bezpečnost, vždyť v domácnosti dochází k více úrazům než na dětských hřištích.

© 2024, Všechna práva vyhrazena, MM Žaluzie interiér Vytvořilo FEO